Nastražený alobal odradí každého zloděje. Banální trik ochrání majetek za pár korun

Říká se, že zloději a lupiči jsou vždy o krok napřed, přesto se vyplatí investovat do zabezpečovacích zařízení a ochránit tím svůj majetek. Možností je mnoho, existují různé druhy monitorů, alarmů nebo kamer, které se instalují ke dveřím nebo přímo do interiéru a propojují s aplikacemi na mobilním telefonu. K ochraně domova se ale mohou použít rovněž různé vychytávky, které kolují na internetu. Odradit zloděje je totiž možné i s obyčejným alobalem, který má širokou škálu využití.

Alobal na svačinu i pro vyčištění stříbra

Hliníková fólie neboli alobal se jistě najde v kuchyňském šuplíku nebo ve skříňce v každé domácnosti. Má totiž všestranné použití, nejčastěji v kuchyni, kde se do fólie balí potraviny při tepelné přípravě nebo při grilování, ale současně alobal prodlužuje jejich trvanlivost v chladničce. Do alobalu se kromě potravin balí i špičky banánů, aby déle vydržely čerstvé, ale též chodidla nebo vlasy po aplikaci patřičné kúry. Hliníková fólie najde uplatnění i při čištění stříbra, namísto drátěnky při odstraňování nečistot z grilovacích roštů i v pračce pro omezení elektrostatické elektřiny a proti tvorbě žmolků.

Mohlo by vás zajímat:  Stačí málo a doma může být tepleji i bez vyšších nákladů na topení. Pomůže samotný interiér
Zdroj obrázku: Freepik

Pro snížení účtů za elektřinu i proti zlodějům

V poslední době se hovoří často o hliníkové fólii coby možnosti, jak ušetřit za vytápění, protože ceny tepla stoupají do astronomických částek. Stačí vzít dřevotřískovou desku nebo karton, který se obalí lesklou stranou alobalu a nasměruje se vůči radiátoru. Díky tomuto fíglu se bude teplo odrážet namísto do zdi zpátky do místnosti a ušetří se poměrně velká suma, to vše při zachování tepelného komfortu. Výhody alobalu tím nekončí, může se totiž použít též proti zlodějům.

Mohlo by vás zajímat:  Zdánlivě čistá postel je ve skutečnosti líhništěm bakterií. Pomůže jediná věc

Alobalem na klice proti zlodějům

Povětšinou si zloději nebo lupiči mapují terén. A právě v takové chvíli může alobal zapůsobit jako odstrašující prostředek, protože jím stačí obalit kliku. Za prvé bude případný zloděj zmaten a rozmyslí si vstoupit do takto chráněného bytu, za druhé při manipulaci dojde k zanechání stop, proto je pak namístě zesílit ochranu. Další uživatelé internetu radí, aby se na kliku kromě alobalu připevnil i plechový hrneček, při dopadu spadne a vyvolá zběsilý úprk zloděje. Obyvatelé domů navíc budou vědět, že do jejich domova zavítal nezvaný host.

Zdroj: https://www.thedelite.com/secrets-ex-burglars-help-keep-home-safe/