Mince v mrazáku pomůže zjistit, jestli v domácnosti během naší nepřítomnosti vypadl elektrický proud

Velké množství lidí opouští své domy a byty, aby odjeli na dlouho očekávanou dovolenou. Většinou se dovolená obejde bez větších problémů, ale po návratu z dovolené mohou nastat nečekané zdravotní problémy. Díky jednoduchému triku s mincí budete ušetřeni návštěvy lékaře.

Proč dávat minci do mrazáku

Většinou lidé před odjezdem na dovolenou chrání svá obydlí proti zlodějům, pečlivě vypínají vodu a plyn, aby nedošlo k neštěstí v případě závady, když budou pryč. Často se však zapomíná na jeden spotřebič, který musí být zapojen do elektrické sítě, aby mohl fungovat i v době naší nepřítomnosti. Jde o lednici s mrazákem, které jsou neoddělitelnou součástí každé domácnosti.

Mohlo by vás zajímat:  Zbavit domov pavouků nemusí být těžké. Za vyzkoušení stojí přírodní metody, které překvapivě fungují

V mrazáku skladujeme nejrůznější potraviny včetně masa. To lze díky nízkým teplotám v mrazáku po rozmrazení bezpečně konzumovat a zpracovat. Když jsme na dovolené a byt je prázdný, může se stát, že přechodně vypadne elektřina. V takovém případě lednice ani mrazák nebudou fungovat. Následkem toho dojde k rozmrazení všech uložených potravin. Ty bychom po návratu rozhodně neměli nijak zpracovávat a jíst.

Zdroj obrázku: Freepik

Mince v mrazáku

Potraviny, které byly zmrazeny, poté rozmrazeny a pak znovu zmrazeny, nejsou zdravotně nezávadné. Mohou obsahovat bakterie, které po opětovném rozmrznutí a konzumaci způsobují otravu jídlem, což je pro člověka poměrně nebezpečné. Lze však zjistit, zda se jídlo v mrazáku během vaší nepřítomnosti rozmrazilo. Stačí, když použijete minci.

Mohlo by vás zajímat:  Nebezpečná vlhkost ohrožuje zdraví i celý domov. Plíseň není jediné, co hrozí

Naplňte vhodnou plastovou nádobu vodou a opatrně ji vložte do mrazáku. Poté, co voda zamrzne, položte na led minci. Když po návratu najdete minci ponořenou v ledu nebo blízko dna nádoby, značí to, že se potraviny v mrazáku rozmrazily a následně opět zmrzly. V takovém případě je lepší se konzumaci těchto potravin vyhnout.

Zdroj: https://www.creeklinehouse.com/coin-freezer-trick/