Podzimní wellness zregeneruje tělo a posílí ho před zimními měsíci

Léto je pryč a dny se pomalu krátí. Tělo se opět začne pomalu uklidňovat po dynamickém létě, kdy byly dny nejdelší. Velice důležité je v tomto případě dbát o své tělo, jak po fyzické, tak i po psychické stránce. Stačí v životě trochu zpomalit a užívat si ho. K tomu vám pomohou různé aktivity. Velký vliv na pohodu a zdraví má wellness. Dnešní doba je sice technologicky pokročilá, ale na druhou stranu velmi uspěchaná. Stres a fyzická zátěž si vybírají nebo časem můžou vybrat velkou daň. Naučte se správně relaxovat.

Mohlo by vás zajímat:  I malá sklenka alkoholu škodí. Je rychlou cestou k rakovině i špatné paměti

Dopřejte si odpočinek

Odpočinek hraje v našich životech obrovskou roli. Díky odpočinku získáme energii potřebnou k tomu, abychom měli dostatek sil na další dny. Možná si řeknete, že toho chcete stihnout co nejvíce, a pořád jste v zápřahu. Omyl, tato cesta je bohužel špatná, jelikož člověk s nedostatkem spánku je méně produktivní a pohotový. Kromě klasických domácích cviků a odpočinku můžete vyzkoušet cestu wellness. Mezi tuto aktivitu patří různé masáže, plavání, vířivka, sauna a další aktivity, které mají pozitivní vliv pro lidské tělo.

Mohlo by vás zajímat:  Vylít vodu z rýže je obrovská chyba. Jeden šálek denně dokáže hotové zázraky
Zdroj obrázku: Freepik

Proč navštěvovat saunu?

Sauna je velice oblíbeným způsobem relaxace a wellnessem pro spoustu lidí. Ne každému je ale po chuti tento způsob wellnessu. Pokud jste ještě nezačali chodit do sauny, nyní je ten správný čas začít. V čem spočívají benefity?

  • Antioxidační účinky na tělo a organismus,
  • silnější imunita a zpomalení stárnutí,
  • lepší prokrvení těla,
  • kvalitnější spánek a úleva.

Masáže

Masáže jsou další činností z oblasti wellness. Ty jsou nejen příjemné, ale také velmi důležité a pro tělo prospěšné. Masáže pomohou uvolnit svaly nebo vyřešit různé bloky v určitých částech těla. Kromě toho mají velmi pozitivní účinky na další oblasti. O jaké se jedná?

Mohlo by vás zajímat:  Dětský nafukovací bazén představuje skryté riziko. Malý organismus může ohrozit na životě

Zlepšují elasticitu kůže a také samotný vzhled pokožky. Masáž pomáhá také k detoxikaci těla a urychluje proces regenerace. Jak často se doporučuje dopřávat si masáž? Můžete si ji dopřávat klidně každý den. Obecně se doporučuje navštěvovat masáže alespoň jednou za měsíc.

Zdroj: https://www.healthline.com/health/stress/effects-on-body, https://www.nhlbi.nih.gov/health/sleep-deprivation, https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC5941775, https://www.mayoclinichealthsystem.org/hometown-health/speaking-of-health/benefits-of-massage-therapy