Domácí sirupy proti kašli jsou nabité vitaminy a můžou být po ruce celý rok

Nejen na podzim se potýkáme s nepříjemnými příznaky nachlazení. Věděli jste, že proti kašli můžete bojovat i sirupy, které si doma připravíte sami? Jsou ze surovin, které jsou snadno dostupné, a i když na první pohled nevypadají lákavě, rozhodně pomohou v boji proti nachlazení, rýmě i kašli. Stojí za to je vyzkoušet.

Ukážeme vám osvědčené recepty na sirupy

Cibulový sirup je známý lék na dráždivý kašel. I když to vypadá, že nebude chutnat, cibule se naloží do cukru, takže nakonec to není tak špatné. Hlavní složkou je samozřejmě cibule, která obsahuje spoustu vitaminu C. Sirup můžete použít na vlhký i suchý kašel. Vyrobíte ho snadno a rychle a můžete ho mít kdykoliv po ruce, protože vydrží nějakou chvíli i v lednici. Potřebovat budete jen cibuli, kterou nakrájejte a zasypte cukrem. Můžete použít také med. Sirup zakryjte, dejte na několik hodin stranou a poté slijte šťávu, kterou cibule pustí.

Mohlo by vás zajímat:  Bylinky jsou odpovědí téměř na každý problém. Při hypertenzi pomůže hned několik léčivek
Zdroj obrázku: Freepik

Zkusit ale můžete také sirup z česneku, medu a citronu. Česnek je přírodní antibiotikum, které se používá už od nepaměti. V kombinaci s medem a citronem získáte lék, kterým zaženete nejen nachlazení, ale i první příznaky chřipky. Tento lék v sobě obsahuje kromě vitaminu C také vitaminy A a B2.

Netradiční sirup z červené řepy

Znáte červenou řepu? Většinou si ji dopřáváme pouze svátečně, přitom je to potravina, která by měla mít v našem jídelníčku stálé místo. Jestli vaše rodina nemá ráda česnek ani cibuli, sirup z červené řepy může být řešením. Řepa je zdrojem kyseliny listové, která je důležitá mimo jiné v těhotenství a při následném porodu. Obsahuje vitamin C, A, E nebo K a také flavonoidy.

Mohlo by vás zajímat:  Během opalování potřebuje pokožka správně chránit

K přípravě sirupu budete zase potřebovat med. Zbavíte se tak chrapotu, řepa utiší kašel a můžete tento sirup užívat i preventivně. Zlepšíte si imunitu a také zvýšíte obranyschopnost celého organismu. Už kvůli tomu se vyplatí použít domácí léky a nikoli ty z lékárny.

Zdroj: https://www.medicalnewstoday.com/articles/322394#natural-cough-remedies