Plýtvání vodou je zbytečné vyhazování peněz. I malé změny ušetří ročně tisíce korun

Jestli každou chvíli začínáte s tím, že budete spořit vodu, tak možná víte, jaké způsoby jsou nejlepší. Ušetřit několik desítek litrů vody ale není tak snadné, jak se na první pohled může zdát. Jestli žijete ve velkém domě, bude úkol o to těžší. Každý z členů domácnosti bude mít totiž jiné hygienické nebo další návyky, při kterých používá vodu.

Někdo se rád denně koupe, jiný myje nádobí při tekoucí vodě

Pokud se naučíte některé tipy, kterými se dá voda ušetřit, už během jediného roku uvidíte značný rozdíl, protože se vám na vodě mohou vrátit velké peníze. Ale tím, že budete vodu šetřit, pomůžete také přírodě, protože v některých oblastech je vody nedostatek. Abyste opravdu vodu ušetřili, je nutné, aby spořil každý člen domácnosti. Nemá smysl, aby jeden vodu šetřil a druhý na to kašlal.

Mohlo by vás zajímat:  Prudké zrychlení je při jízdě autem často úspornější než brzdění

Mnoho lidí si čistí zuby při tekoucí vodě. Je to ale zbytečné, protože během dvou minut proteče několik litrů vody úplně zbytečně. Místo toho kohoutek vypněte a ušetřenou vodu použijte na jiné činnosti. Postarejte se také o to, abyste měli v pořádku vodovodní potrubí. Zkontrolujte kohouty, těsnění a hadice, aby z nich žádná voda nevytékala.

Zdroj obrázku: Freepik

V koupelně se používá nejvíce vody, také se zde dá nejvíc ušetřit

V koupelně se voda používá nejčastěji. Tady je několik způsobů, jak ji ušetřit. Místo vany si můžete dát horkou sprchu. Stačí se namočit, vypnout vodu, namydlit celé tělo a teprve pak vodu zase pustit. Ušetříte tím i několik tisíc korun ročně, i když to na první pohled nevypadá. Při holení nebo čištění zubů můžete ušetřit také. I během používání toalety se dá ušetřit. Stačí toaletu nesplachovat plným proudem.

Mohlo by vás zajímat:  S investicí do kryptoměn je spojena řada podvodů

V kuchyni můžete vodu ušetřit hlavně při mytí nádobí. V jednom dřezu můžete nádobí mýt, ve druhém ho oplachujte. Ušetříte vodu a navíc budou talíře zářivě čisté. V konvici nikdy nevařte příliš mnoho vody, kterou tam pak necháte. Vodu můžete ušetřit také na zahradě. Trávník můžete zalévat pouhých každých pět dní, rozhodně nemusíte vodu používat každý den.

Zdroj: https://www.volusia.org/services/growth-and-resource-management/environmental-management/natural-resources/water-conservation/25-ways-to-save-water.stml