S investicí do kryptoměn je spojena řada podvodů

Pokud se pohybujete ve světě kryptoměn a máte povědomí o tom, jak tato digitální platidla fungují, můžete se s trochou štěstí a zkušeností dostat k zajímavým finančním příležitostem. Nicméně je třeba mít na paměti, že ve světě kryptoměn se také nacházejí jedinci s nekalými úmysly, kteří jsou připraveni využít vaší nedostatečné opatrnosti. Připojte se k nám a prozkoumejte, na co všechno byste měli dávat pozor, abyste se vyhnuli potenciálním podvodům a ztrátám.

Sami prozkoumejte terén

Investování do kryptoměn je lákavé, ale nezapomínejte na to, že je nezbytné důkladně prověřit veškeré aspekty investice předtím, než do ní vložíte své peníze. Pokud nějaká nabídka vypadá příliš podezřele a slibuje rychlé obohacení přes noc, je to varovný signál. Věnujte čas zkoumání projektu, týmu a jeho historie. Nechcete se dostat do pasti podvodníků, kteří slibují rychlé zisky bez základů.

Mohlo by vás zajímat:  Jsou pokrmy z mikrovlnné trouby opravdu tak špatné?
Zdroj obrázku: Freepik

Nevěřte známým osobnostem

Oslňující sláva politiků, celebrit a jiných známých osobností může být lákavá, ale nezapomeňte, že jejich propagace kryptoměn nemusí být založena na reálných faktech. Mnoho z nich je placeno za to, aby vám představili určitou měnu nebo projekt. Neztrácejte ze zřetele vlastní zkoumání a analýzu. Spoléhat se pouze na názory ostatních vás může dovést k nežádoucím výsledkům.

Pozor na poplatky předem

Pokud po vás někdo žádá jakýkoliv poplatek před investováním, buďte obezřetní a rychle se stáhněte. Požadavek na zaplacení poplatku předem je zřídka obvyklý a často naznačuje podvod. Legitimní investiční příležitosti by neměly vyžadovat žádné platby předem. Buďte obezřetní a vyhněte se potenciálním ztrátám tím, že se vyvarujete takových neobvyklých požadavků na peníze.

Mohlo by vás zajímat:  Alkoholové delirium je spojeno s halucinacemi a třesem. Jde o závažné abstinenční příznaky

Je také možnost, že se vám podvodníci pokusí vnutit nepravdivé informace na sociálních sítích, jako je Twitter, Facebook nebo Instagram. Pokud narazíte na takového podvodníka, neváhejte ho nahlásit na dané platformě. Vaše hlášení může pomoci ochránit ostatní před podobnými podvody a zneužitím.

Zdroj: https://n26.com/en-eu/blog/pros-and-cons-of-cryptocurrency