Autonomní jízda v Tesle se prodraží. Mnozí přesto neváhají do luxusního zážitku investovat

Tesla pod vedením Elona Muska se rozhodla navýšit cenu za autonomní jízdu. Inflace si tak vybírá svou daň, a to nejen v Evropě, ale také ve Spojených státech. Rok 2022 tak bude spojený především s vysokými cenami nejen potravin, ale připlatíme si i za takové služby, jaké nabízí společnost Tesla.

Jízda autonomním vozem? Sáhnete si hluboko do kapsy

Tesla má za sebou velmi úspěšný rok, i navzdory pandemii dokázala dostat do prodeje během jediného roku na jeden milion elektromobilů. Mnoho odborníků i laickou veřejnost ale zajímalo, jestli je možné se na vrcholu udržet i po celý rok 2022, a nyní už asi známe odpověď. Elon Musk se vyjádřil, že cena za použití autonomního vozidla, které používá software full self-driving, se bude zvedat na 12 000 dolarů.

Je to částka, která je pro většinu lidí nemyslitelná. Tesla ale oznámila, že cenu zvedá od 17. ledna a prozatím bude platit pouze v USA. Nic to ale nemění na tom, že Tesla své služby zdražuje raketovým tempem. Testování softwaru FSD začalo již v říjnu 2020, kdy se služba cenila na 8 tisíc dolarů. Netrvalo dlouho a Musk ještě přitlačil, protože služba byla vyhrazena pouze pro několik vyvolených skupin.

Software je stále beta verze, ale lidé se nebojí zaplatit

Tesla pak sice zpřístupnila tuto službu více lidem, ale také navýšila cenu, a to o rovných 2 000 dolarů. Je ale pravdou, že Musk již v roce 2018 předpovídal, že příští rok prodá milion autonomních vozidel. Je až s podivem, jak rychle dokáže taková vozidla vyrábět a že mu lidé platí za to, že se mohou projet. Tento projekt je stále zatím jen beta verze, vozidla nejsou plně autonomní.

FSD od firmy Tesla tak udávají trend, co se týče autonomních a elektrických vozidel. Bohužel se ale najdou také kritici tohoto softwaru, a tak v srpnu v roce 2021 došlo na šetření softwaru pro řidiče. Myslí si totiž, že na zákazníky Elon Musk uplatňuje nekalé praktiky, které jsou zavádějící, a jeho služby nemohou využívat naplno.

Zdroj: https://mashable.com/article/tesla-full-self-driving-price-hike