Oblíbené podzimní nápoje, které zahřejí i příjemně osvěží

Když se venkovní teploty začínají postupně snižovat a listí se mění na tisíc barev, víme, že je čas připravit si ty nejlepší podzimní nápoje, které nás zahřejí nebo osvěží. Dlouhé večery strávené čtením knihy nebo sledováním oblíbeného filmu se stávají ještě příjemnějšími s hrníčkem oblíbeného nápoje v ruce. Podzimní aroma a chutě připomínají rodinná setkání, svátky a teplé svetry. Ať už si rádi dopřáváte teplý nápoj u krbu, nebo si dáte osvěžující drink po práci, máme pro vás několik skvělých receptů.

Mohlo by vás zajímat:  Bohatou úrodu okurek a rajčat může sklízet každý. Hnojivo z kuchyně je tajný trik zkušených zahradníků

Hřejivý jablečný mošt s hřebíčkem

Ingredience:

500 ml jablečného moštu, 3 celé hřebíčky, 1 celá skořice, 1 plátek pomeranče, trocha medu pro sladkost (podle chuti).

Postup: Jablečný mošt vlijte do malého hrnce a přidejte hřebíček, skořici a plátek pomeranče. Přiveďte k varu a nechte pomalu probublávat 5–10 minut. Pak přidejte med podle chuti. Přeceďte a nalijte do šálku. Vychutnejte si tento nápoj za chladných podzimních večerů.

Zdroj obrázku: Freepik

Osvěžující podzimní ledový čaj

Ingredience:

1 sáček černého čaje (nebo 1 lžička listového čaje), 500 ml vody, 1 lžička medu, 4–5 lístků máty, led.

Mohlo by vás zajímat:  Mulčování novinami zničí plevel v záhonech a zadrží vlhkost v půdě

Postup: Vodu přiveďte k varu a přidejte čaj. Nechte louhovat 3–5 minut, poté vyjměte sáček nebo čajové listy. Nechte vychladnout. Přidejte med a dobře promíchejte. Do sklenice vložte led a nalijte čaj. Přidejte několik lístků máty pro osvěžující chuť.

Podzimní kakao s chilli

Ingredience:

250 ml mléka, 2 lžíce kakaa, špetka chilli prášku, 1 lžička medu nebo cukru.

Postup: Mléko vlijte do hrnce a přidejte kakao. Dobře promíchejte, aby se kakao úplně rozpustilo. Přidejte špetku chilli prášku (podle toho, jak ostré kakao chcete) a med či cukr pro sladkost. Nechte na mírném ohni, dokud není nápoj horký. Nalijte do šálku a užijte si pikantní nádech tohoto kakaového nápoje.

Mohlo by vás zajímat:  Množství klíšťat v zahradě sníží pravidelná údržba pozemku a přirození nepřátelé

Podzim je ideálním obdobím pro experimentování s nápoji, které vám dodají teplo či osvěžení. Tyto tři recepty jsou jen začátek – nebojte se experimentovat s ingrediencemi a přidávat svůj vlastní styl.

Zdroj: https://www.bbcgoodfood.com/recipes/collection/autumn-drinks-recipes