Řádění krtka je třeba udělat rychlý konec. Přírodní metody mu neublíží a zafungují rychle

Objevily se v poslední době na vaší zahradě krtince? Jednejte rychle, jinak hrozí mnoho škody a kolikrát již nenávratné. Existuje několik prostředků, jak se zbavit tohoto tvora, ale než se uchýlíte k drastickým způsobům, vyzkoušejte přírodní varianty nebo jiné metody.

Spatřit krtka při činu nebo na zahradě je takřka nemožné, ale podle charakteristických krtinců poznáte, s kým máte tu čest. Krtek ničí trávník a svými tunely poškozuje kořenové systémy rostlin. Sice kolují názory, že jeho přítomnost na zahradě má i pozitivní vliv na zahradu, kdy svým pohybem v podzemí kypří půdu nebo že se živí jinými škůdci (hlemýždi, larvy a housenkami), spíše ale převažují negativní dopady na stav zahrady.

Mohlo by vás zajímat:  Po bodnutí vosou uleví obklad z octa, citron nebo aspirin

Pomůžou rostliny, bylinky nebo domácí mazlíčci

Pro odpuzení krtků pomůže výsadba rostlin či bylin s intenzivním aroma. Vyplatí se vysadit především:

  • bazalku,
  • mátu,
  • česnek,
  • černý bez.

Tyto vůně krtci vyloženě nesnáší.

Jestli vlastníte domácí mazlíčky, máte další zbraň. Vůně kočičích nebo psích chlupů vyvolává v krtcích strach, jelikož se jedná o jejich přirozené nepřátele. Zkuste vytvořit z chlupů chuchvalce, které hoďte poblíž nebo přímo do nory. Tyto chuchvalce můžete namočit do éterických olejů nebo citronové šťávy.

Mohlo by vás zajímat:  Bez muškátů by byl balkon smutný. Díky jednoduchému namnožení bude obsypaný květy
Zdroj obrázku: Freepik

Pomůže i běžně dostupný materiál

Krtci jsou téměř slepí, proto jejich ostatní smysly, zejména sluch a čich, jsou vyvinutější. Stačí pověsit na stromy zvonky nebo plastové dózy, jejichž zvuk vetřelce zastraší. Nemusíte ovšem čekat, až se objeví škůdce. Můžete už během plánování zahrady nebo pozemku myslet na ochranu, abyste předešli kopečkům. Před výsevem drnu je potřeba umístit a rozvinout pletivo do hloubky 30 centimetrů. Na takto upravenou plochu můžete s klidem vysévat trávu, aniž byste se strachovali o případnou paseku.

Mohlo by vás zajímat:  Proti komárům se můžeme bránit aromatickými rostlinami nebo domácím repelentem

Pasti na krtky

Poslední možností je použití bezpečných pastí, které jim neublíží. Tyto pasti nastražíte u vchodu do tunelu. Jakmile se zvíře chytí, nemá úniku, proto je potřeba dbát na to, aby měl krtek dostatek jídla a vody. Uvězněné zvíře následně přesuňte někam do lesa nebo na louku, ale daleko od vaší zahrady, abyste předešli opětovnému vniknutí.

Zdroj: https://smithspestmanagement.com/blog/post/how-to-get-rid-of-moles-in-your-yard-garden/