Placení na prvním rande vzbuzuje často nejistotu. Pomůže kompromis

„Platí ten, kdo zve.“ Toto pravidlo jistě platí i v dnešní době, jen s ohledem na seznamování pomocí aplikací je dnes mnohem horší učit, kdo vlastně koho pozval. Jak tedy řešit placení na prvním rande, kdy se neví, zda bude následovat druhé? Zásadní je být upřímný a řešit tuto situaci ještě před placením. S ohledem na finanční náročnost je vhodné také si dopředu ujasnit, zda vybrat drahou restauraci nebo jen kavárnu. Na dvě kávy má totiž každý, ale meníčko od šéfkuchaře může stát i tisíce. Jak tedy přistupovat k placení na první schůzce?

Tinder nezměnil způsoby chování

Pravidla, která dříve byla jasná, už neexistují? Není tomu tak, protože gentlemanství je to, co dnešní ženy hledají stejně jako jejich maminky či babičky. Je to také důvod, proč muž, který zve ženu, by měl vzít účet na sebe, protože dvě kávy jistě nezruinují nikoho. A je sice pravdou, že v době Tinderu a dalších aplikací se mohou lidé setkávat neustále, vždy platí, že je to jejich volba a musí si ujasnit, zda se chtějí tímto způsobem seznamovat. Ženy totiž poté, co muž nezaplatí ani za kávu, mohou odmítnout se setkat podruhé.

Mohlo by vás zajímat:  Hotely si často účtují skryté poplatky, na které je dobré se předem připravit
person-using-nfc-technology-pay-bill-restaurant
Zdroj obrázku: Freepik

Upřímnost je důležitá

Slibovat další schůzku, když už k žádné dozajista nedojde? Placení účtu je prvním ožehavým tématem, které může vyvstat, ale prověří oba. Důležité je totiž sledovat chování ženy, která může navrhnout platbu za sebe, kterou může muž odmítnout, protože se touží s danou dámou znovu potkat. Samozřejmostí ze strany pozvané je pak poděkování. Na závěr setkání se hodí sdělit své dojmy a zeptat se upřímně, zda může dojít k další schůzce. Rozejít se s tím, že si „napíšeme“ není vhodné, dva dospělí jedinci si mohou říci na rovinu, jak na tom jsou a neřešit situaci neodepisováním nebo přidáním dotyčného na „blacklist“.

Mohlo by vás zajímat:  Tradiční metody antikoncepce už nejsou jediná možnost. Proti početí zabrání i novinky na trhu

Určit si pravidla předem

Někomu mohou připadat tato pravidla o gentlemanství a placení účtu zastaralá, doba se přece posunula a ženy často vydělávají více než muži. To je bezesporu pravda, je ale dobré se tedy o tyto myšlenky podělit s protějškem ještě před tím, než se domluví místo setkání nebo přistane účet na stole. Nic nemůže více pokazit příjemnou atmosféru než nedostatek finančních prostředků či hádání o to, kdo vlastně koho pozval. Namísto drahých restaurací se tedy doporučuje zajít na první rande do malebné kavárny, která skýtá možnost klidné rozpravy, ale nezpůsobí ani jedné straně velkou finanční ztrátu.

Zdroj: https://www.cnbc.com/select/who-pays-on-the-first-date/