Nabíjení telefonu urychlí aktivovaný režim letadlo

Telefony prošly výrazným technologickým posunem. Od tlačítkových přes první chytré telefony až po nejnovější chytré modely. Největším rozdílem je rozmanitý výběr možností, co s telefonem dělat. Na druhou stranu největší propast leží ve výdrži baterie. Každá činnost na mobilu přispívá k rychlejšímu vybití baterie. Stejně tak ponechání zapnutých připojení, ať už Wi-Fi, mobilních dat, Bluetooth, nebo GPS, rovněž přispívá k rychlejšímu vybití. Nastavení jasu displeje hraje také výraznou roli. Nabíjení telefonu trvá určitou dobu, proto je velmi užitečné vědět, jak zkrátit dobu nabíjení.

Mohlo by vás zajímat:  Při jarním úklidu se často zapomíná na domácí spotřebiče. Ty ho přitom potřebují ze všeho nejvíc

Režim letadlo

Režim letadlo byl určený původně do letadla, jak samotný název napovídá. Když přepnete telefon do režimu letadlo, přestane telefon vyhledávat rádiové a Wi-Fi signály. Tyto signály stojí baterii velkou dávku energie, protože zařízení tak pracuje neustále, aniž bychom o tom měli ponětí. Deaktivací těchto signálů pracuje zařízení na menší obrátky.

Zdroj obrázku: Freepik

Rychlejší nabíjení

Hned po prvním nabití v režimu letadlo uvidíte rozdíl. Tím, že zařízení nespotřebovává energii neustálým vyhledáváním signálů, šetří energii. Tímto způsobem ušetříte kolem 20–30 procent energie. Jedinou nevýhodou je, že se vám nikdo nedovolá, takže ne vždy je vhodné tento režim zapínat. Vyplatí se zapnout pouze tehdy, když potřebujete nabít telefon co nejrychleji. Schválně si udělejte srovnávací test.

Mohlo by vás zajímat:  Domácí tablety do myčky jsou levné a využít je lze nejen k mytí nádobí

Srovnávací test

Nabíjení v režimu letadlo je zajímavé téma. Byl proveden srovnávací test u modelů Galaxy Note 4 a Galaxy Beam. Výsledky testů odhalily, že Wi-Fi a GPS signál spotřebovávají 18 procent, v druhém případě 14 procent. Zapnutí režimu letadlo u obou modelů zrychlilo nabíjení o jednu pětinu času.

Režim letadlo výrazně ovlivňuje rychlost nabití telefonu. Jedinou kaňkou je, že nebudete moci přijímat hovory ani zprávy. Pokud ale striktně udržujete úroveň nabití telefonu mezi 20 a 80 procenty, nabíjení v režimu letadlo vám nabije telefon na 80 procent za chvíli.

Zdroj: https://www.makeuseof.com/does-phone-charge-faster-using-airplane-mode/