Sklenice vody s jablečným octem pomůže rychleji vystřízlivět

Asi každý, kdo to v pátek večer přehnal s alkoholem, přemýšlel, jak nejrychleji vystřízlivět. Co pomůže, aby vám netřeštila hlava a v puse jste neměli jako na poušti? Pokusíme se vám poradit.

Pomůže voda, vitamíny a vyprázdnění žaludku

I když teorie říká, že lidské tělo za hodinu odbourá alkohol, jehož množství na dechovém testeru odpovídá 0,2 promile, praxe je trochu jiná. Rychlost rozkladu a vylučování alkoholu je u každého z nás trochu jiná a závisí na spoustě faktorů včetně zdravotního stavu, posledního zkonzumovaného pokrmu, genetických předpokladů i povětrnostních podmínek. Vždy je to individuální záležitost. Co pomůže?

  1. Pití velkého množství vody, protože alkohol dehydratuje tělo. Proto alkoholové drinky prokládejte vodou či nealkoholickými nápoji.

    Zdroj obrázku: Freepik
  2. Vitamín C. Alkohol také vyřazuje z těla řadu živin, mezi nimi i vitamíny. Pro proces metabolizace alkoholu v játrech je primárně důležitý hlavně vitamín C. Kyselina askorbová nepřímo pomáhá při přeměně alkoholu na acetaldehyd. Procesy, na kterých se podílí vitamín C, jsou také důležité pro vylučování toxinů z těla.
  3. Zvracení. Tato metoda vyžaduje největší odhodlání. Dávivý reflex, svévolný nebo vynucený, je opravdu nejlepší metodou, pokud je naším hlavním cílem rychleji vystřízlivět. Nic neurychlí trávení alkoholu, který již pronikl do krevního řečiště. Vyprázdnění žaludku umožní zbavit se zbytků alkoholu ještě v zažívacím traktu a ten díky zvracení nebude dál putovat naším tělem.

Účinný lektvar pro střízlivost

Různé recepty jako polévka, zeleninové šťávy nebo syrové vaječné bílky nemají velký význam, pomáhají spíše jenom hydratovat tělo. Jednou z opravdu užitečných výjimek je voda s jablečným octem. Možná vás překvapí, že i když je tento lektvar kyselé chuti, tělo naopak odkyseluje. Samotný alkohol organismus překyseluje a voda s tímto octem naopak pomáhá vyrovnat pH v těle.

Zdroj: https://www.medicalnewstoday.com/articles/321103, https://riahealth.com/blog/does-apple-cider-vinegar-detox-alcohol/, https://alcoholawareness.org/is-apple-cider-vinegar-good-for-alcohol-detox/, https://articles.poliquinperformance.com/five-simple-ways-to-speed-the-metabolism-of-alcohol-for-better-performance-health/, https://www.bgsu.edu/recwell/wellness-connection/alcohol-education/alcohol-metabolism.html, https://www.willysacv.com/how-to-manage-a-hangover/
Mohlo by vás zajímat:  Při komunikaci na Tinderu je důležité jednat opatrně