Nenažraní slimáci dokážou během chvíle spořádat celou úrodu. Ze zahrady je vyžene oblíbené koření

Otravují vás slimáci na zahradě a už začínáte být bezradní? Nemusíte nutně používat chemické přípravky, stačí použít skořici, kterou určitě máte v kuchyni mezi ostatním koření. Ptáte se proč? Protože je:

  • levnější,
  • pro prostředí nezávadná,
  • ekologická.

Pro posilnění efektu ji smíchejte s mletým chilli. V článku se podíváme, jak ji použít, abychom vyhnali nežádoucí vetřelce z naší zahrady. Není to nic složitého a zvládne to opravdu každý. Stačí mít jen zásoby nebo si je vytvořit a máte vystaráno.

Mohlo by vás zajímat:  Před létem je důležité postarat se o gril

Proč vyhnat slimáky?

Léta se staráte o svoji zahrádku a najednou zjistíte, že máte postupně zničenou úrodu. Pak si všimnete malé sliznaté cestičky a uvidíte slizkého, hnědého slimáka, který si vesele holduje na vaší zelenině. Náhle zjistíte, že není sám, ale má okolo spojence.

Pokud má slimák ulitu, není tak nebezpečný, jako právě slimák bez ulity. Velmi rychle se rozmnožuje a pořád něco jí. Oproti tomu šneci jsou vybíravější a požírají jen pár rostlin. Tím máme na mysli odumřelé části rostlin a exempláře v plném květu. Slimáci ničí výhonky a listy rostlin, takže méně odolné rostliny pak odumřou.

Mohlo by vás zajímat:  Poznat skutečně čerstvé maso jde i bez věšteckých schopností. Prozradí ho trik s prstem
Zdroj obrázku: Freepik

Jaký má účinek skořice na slimáky a jak ji použít?

Dané koření se vyznačuje příjemnou vůní. Skořici rádi dáváme do sladkých jídel, jako jsou lívance, palačinky nebo jablečné koláče. Používá se především v indické kuchyni, kde je jedna z hlavních složek koření, společně s kari. Skořice je pro slimáky dráždivá, což je skvělé zjištění pro vás a vaši zahradu. Když k ní přimícháte chilli koření, odpudí takovým způsobem slimáky, že bude zahrada bez škody.

Je čistě na vás, jaké množství si určíte, ale vždy míchejte v poměru 1 : 1. Poté směs posypte kolem rostlin. Nejlépe za sucha, protože jestli po vsypání směsi začne pršet, budete muset tento způsob aplikovat znova. Proto buďte velice obezřetní, ať nemusíte tento způsob aplikovat zbytečně. Sledujte předpověď počasí.

Zdroj: https://treehouse.co/us/blog/how-to-get-rid-of-slugs-and-snails-4-effective-methods.html