Mobilní telefon nepatří mezi ideální vánoční dárky

Období vánočního šílenství se blíží a mnoho lidí přemýšlí, co připravit za překvapení pro své nejbližší a nejmilejší. Pokud vás napadá jako dárek chytrý telefon, tak pozor. Ačkoli to může znít jako dobrý nápad a určitě v tom není žádný špatný úmysl, ba naopak, tak se nemusí jednat o nejšťastnější řešení. Chytrý telefon sice nabízí opravdu široké spektrum využití a zábavy, ale má i své stinné stránky. Proč není mobilní telefon vhodný jako vánoční dárek?

Velký rozsah

Chytrých telefonů je opravdu spoustu. Na výběr máte iPhony značky Apple nebo mnoho značek s OS Android. Obojí má své klady a zápory. Velkou roli hraje při výběru to, zda daná osoba již má telefon, používal jej v minulosti nebo ne. Určitě se nevyplatí pořizovat nejlevnější modely. Velmi rychle ztrácí výkonnost a nenabízí příliš velký uživatelský komfort. Velmi snadno se může stát, že se netrefíte do noty uživateli a pořídíte špatný model.

Mohlo by vás zajímat:  Time management nedovolí promrhat ani minutu. Všechny úkoly zvládnete rychle a efektivně
Office Desk With Smartphone Supplies Top View
Zdroj obrázku: Freepik

Pozor na ztrátu osobního kontaktu

Čím větší pokrok v digitalizaci je, tím více si vybírá daň v reálném životě. Pro někoho, kdo dosud neholdoval chytrým telefonům, tak existuje riziko, že se může stát závislým. Nejčastěji do této kategorie spadají malé děti, které mohou mít ještě čas na chytrý telefon do určitého věku. Možnosti chytrých telefonů jsou opravdu vysoké, v porovnání s předchozími lety nebo tlačítkovými telefony.

Křehký dárek

I když chytrý telefon toho umí čím dál tím více, tak stále platí, že se jedná o velmi křehké zařízení. Může za to především displej. Ten je sice odolnější než kdy dříve, ale i tak stačí málo a je pohroma na světě. Nejnáchylnější skupinou pro poškození telefonu jsou především děti nebo starší osoby. Zde se nevyplatí pořizovat drahé modely. Spíše investujte do ochrany. Kolikrát ani ochrana nepomůže.

Mohlo by vás zajímat:  Bernard se ptá na kvalitu piva zákazníků přímo u výčepu

Stále máte více variant, čím překvapit na Vánoce, než když se rozhodnete pro chytrý telefon. Chytrý telefon může totiž vytvářet i zbytečný tlak na další členy rodiny, jež se mohou cítit méněcenní, když darujete někomu dárek v takové hodnotě.

Zdroj: https://screenstrong.org/why-smartphones-make-horrible-christmas-gifts/