Nejlepší ojetá auta si z autobazaru nemůže odvézt každý

Autobazary mají v České republice často pochybnou pověst, která je spojena s negativními zkušenostmi. Mnohým lidem zůstává v paměti především obraz nekvalitních vozů s podezřelými kilometry a upraveným technickým stavem a také neetického jednání a snahy zatlačit zákazníka do nevýhodných úvěrových produktů. Přesto nelze popřít, že se v autobazarech čas od času objeví i skutečně dobrá a zajímavá auta. Bohužel je ale problém je najít na prodejní ploše, která moc přitažlivá vozidla nenabízí.

Kvalitní ojetiny, které rychle mizí

Na první pohled by se mohlo zdát, že většina aut v bazaru není zrovna nejlepšího stavu. Nicméně realita je trochu odlišná. Skutečnost je totiž taková, že ne vždy se kvalitní ojetina dostane na prodejní plochu bazaru. A když se už náhodou objeví, je velmi pravděpodobné, že ještě předtím, než se auto stihne dostat na internet, ho někdo šťastně objeví a ihned si ho odveze. To znamená, že ostatní zájemci mají smůlu a zůstávají s prázdnou. V bazaru s ojetými vozy proto hodně záleží na náhodě a rychlosti a ti, kteří nemají to štěstí, bohužel zůstávají bez možnosti získat skvělé auto.

Mohlo by vás zajímat:  Plavky do sauny nepatří. Umělá látka pokožku dráždí a brání účinnému uvolňování toxinů

Někdy se však kvalitní ojetina vůbec nedostane na prodej. Není nic neobvyklého, že se z takového vozu stane takzvaná podpultovka. To znamená, že auto je sice nabízeno k prodeji, ale rozhodně ne každému zájemci. Obvykle si ho někdo ze zaměstnanců bazaru schová pro sebe nebo pro někoho ze svého okruhu přátel a známých. Tento krok je zcela logický a chytrý, protože dokonalé ojeté vozy se na trhu neobjevují tak často a mnohdy musíme udělat kompromis při jejich nákupu.

Mohlo by vás zajímat:  V současné době vychází výhodněji koupě nového vozu než ojetého auta
Zdroj obrázku: Freepik

Výhoda známých v bazaru

Jak se dostat k těm nejlepším autům? Stejně jako v mnoha jiných oblastech i zde je to o známostech. Pokud máte někoho známého v bazaru s auty, může to být velká výhoda. Známý vám může poradit, který prodejce je nejlepší a kde se dají sehnat skvělé nabídky. Pokud však nemáte žádného známého, může to být problém. Někteří lidé se s tím snaží vyrovnat tím, že rychle navážou kontakt s někým z tohoto prostředí – například se seznámí s někým, kdo už nějaký čas prodává auta v bazaru. I takový postup může být účinný, protože vám to umožní získat informace o nejlepších podpultových prodejcích a dostat se k těm nejzajímavějším nabídkám na ojetá auta.

Zdroj: https://www.cars24.com/blog/how-to-buy-good-used-cars-tips-and-tricks