Vaječné skořápky lze využít pro zdraví a krásu

Vejce patří mezi nejoblíbenější zdroje bílkovin. Jsou velmi zdravá, ale většina z nás jejich skořápky vyhazuje do koše. To je velká chyba, protože i skořápky můžete velmi efektivně využít ve své domácnosti nebo pro své zdraví. Můžete je použít jako hnojivo pro rostliny, ale poslouží také pro kosmetické účely. Uvidíte, že vaše pokožka bude zdravější, když se je naučíte používat.

Jaké vitamíny se skrývají ve skořápce?

Skořápka chrání vejce před vnějšími faktory. Hodně lidí zapomíná na to, že i tato část vajec obsahuje hodně vitamínů a minerálů. Najdeme v nich železo, zinek, měď, fluor, mangan nebo křemík. Skořápky jsou jednoduše vitamínovou bombou, kterou většina lidí vyhazuje do koše. Jakmile se je naučíte využívat naplno, váš život bude hned lepší.

Mohlo by vás zajímat:  Užijte si klidné zažívání díky třem zázrakům v prášku. Stačí rozpustit ve vodě a vypít

Zdravotní přínosy vaječných skořápek

Vaječné skořápky obsahují hodně vápníku, a proto jsou ideálním lékem na mnoho zdravotních neduhů, včetně osteoporózy. Stimulují růst chrupavek, regulují činnost svalů i srdce. Navíc přináší úlevu od bolesti lidem, kteří bojují s osteoartrózou. To vše díky vápníku, kolagenu, kyselině hyaluronové, glukosaminu a chondroitinu sulfátu.

Zdroj obrázku: Freepik

Jak doma využít skořápky?

Chcete-li mít krásnější pleť a nehty, měli byste si z nich připravit peeling nebo kondicionér. Skořápky rozemelte a smíchejte s medem. Naneste na umytý obličej, nechte 15 minut působit a opláchněte vlažnou vodou. Používejte jednou až dvakrát týdně. Na nehty se bude hodit kondicionér. Stačí rozmixovat skořápky a přidat je do laku na nehty. To je spolehlivě posílí.

Mohlo by vás zajímat:  Horkému letnímu počasí je zásadní přizpůsobit oblečení dětí

Lidé, kteří by skořápky konzumovat neměli

Skořápky lze použít i ve formě prášku, který se přidává do omáček, kávy, smoothie nebo omelet. Tato možnost je velmi zdravá, ale ne pro všechny. Tento prášek by neměli konzumovat lidé se střevními onemocněními nebo poruchami ledvin. Jestli chcete začít s užíváním skořápek vnitřně, poraďte se se svým lékařem.

Zdroj: https://www.bebeautiful.in/all-things-skin/everyday/how-to-use-egg-shells-in-your-beauty-and-skincare-routine, https://www.healthline.com/nutrition/proven-health-benefits-of-eggs, https://www.healthline.com/nutrition/eggshells-benefits-and-risks, https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC6221107/, https://www.emedihealth.com/nutrition/eggshells-benefits