Káva prodlužuje život. Přehnané pití ale dokáže s člověkem nepříjemně zamávat

Káva je nápoj, bez kterého si spousta z nás neumí představit své ráno. Bohužel někteří lidé jsou na ní dokonce závislí natolik, že vypijí klidně i litr nebo dva tohoto černého moku. Není to vhodné pro naše zdraví, i když v malém množství je pro nás káva obrovským přínosem. Kolik kávy byste si denně měli dopřát, aby chránila vaše orgány?

Káva podpoří zdraví vašeho srdce

Káva má v sobě spoustu prospěšných látek, které může naše tělo využít. Nesmíte to ale přehánět s jejím množstvím, protože v takovém případě naopak může uškodit. Mnoho z nás si bez kávy nedovede představit start do nového dne nebo odpolední dezert. Jestliže budete pít několik hrnků kávy denně, můžete si přivodit problémy.

Káva bude jinak velkým pomocníkem, například ochrání srdce a dokáže při pravidelné konzumaci také prodloužit život. Musí se ale jednat o opravdu kvalitní kávu, která bude připravena z dobrých zrn. Poté stačí jen malé množství, abyste se nejen nastartovali na nový den, ale zároveň chránili srdce i další orgány. Na světě totiž najdete mnoho druhů kávy.

Mohlo by vás zajímat:  Akineze zabrání jakémukoli pohybu v obličeji. Kamenný výraz nemusí být znakem pouze Parkinsona
Zdroj obrázku: Freepik

Proč byste měli pít kávu?

Samozřejmě se najdou tací, kterým káva vůbec nechutná a raději si ráno uvaří čaj. Možná jste kávu několikrát již vyzkoušeli, ale ještě jste jí nepřišli na chuť. Pravda je, že takové chutě mohou přijít až s věkem. Vědci ale dokazují, že káva v sobě obsahuje spoustu látek a živin, které naše tělo ocení. Proto by měla být součástí zdravého jídelníčku.

Do jisté míry vás tak pití kávy dokáže ochránit. Neměli byste denně mezi sebou míchat několik druhů kávy, ale každý den si můžete dopřát jiný. Kávu můžete ochutnat zahraniční, některé země se specializují právě na výrobu tohoto lahodného nápoje. Někteří si ji dávají černou, jiní potřebují trochu mléka nebo cukru. Už to sice není ten pravý požitek, ale pokud vám takto chutná, dopřejte si ji.

Zdroj: https://www.mayoclinic.org/healthy-lifestyle/nutrition-and-healthy-eating/in-depth/caffeine/art-20045678