Jaké jídlo si můžete vyrobit doma a zároveň ho dát psovi?

Jestli máte doma mlsného pejska, který pořád něco loudí, a přitom už svou misku jídla dostal, můžete mu dopřát domácí pochoutky, které si sami vyrobíte. Připravíte je snadno doma, budete vědět, z čeho jsou dělané a budete mít jistotu, že tím pejskovi neubližujete. I mlsání může být zdravé, to platí nejen pro lidi, ale také pro zvířata.

Pochoutky by neměli přesáhnout určité procento denní stravy psa

Jestli chcete psovi dopřát, ale nevíte, kolik mu můžete dát, tak specialisté radí, že by dávka mlsání neměla přesáhnout 10 % denního příjmu. Je ale těžké psím očím odolat, a proto se může stát, že tuto hranici snadno překročíte. Proto je vhodné mu dávat takové pochoutky, které jsou zdravé a nemusíte myslet na to, kolik mu jich můžete dát.

Mohlo by vás zajímat:  Rostliny pod útokem koček: zelená svačinka může skončit otravou, prevence se vyplatí

Vyrobte si doma například zeleninové chipsy. Zelenina patří mezi složky, které pes k životu potřebuje, a proto je důležitou součástí jejich stravy. Ze sušené zeleniny si můžete udělat křupavé občerstvení, které bude chutnat i pejskovi. Nejvhodnější zeleninou budou batáty nebo mrkev. Nakrájejte na plátky, trouby nastavte na horký vzduch, dejte kousky na rošt a počkejte, dokud nezhnědnou.

Oblíbeným mlsem budou masové sušenky

Že nevíte, jak na výrobu masových sušenek? Je to velmi jednoduché a vás psí mazlíček vás bude za tuhle pochoutku milovat. Budete potřebovat jen kvalitní paštiku, dvě sklenice mouky a dvě vejce. Všechny suroviny smíchejte v misce, dokud nezískáte těsto. Troubu si předehřejte na 200 stupňů a vytvořené sušenky pečte asi půl hodiny. Můžete si vyrobit tvary, které chcete.

Mohlo by vás zajímat:  Málokdo umí toaletu správně použít. Nevhodná poloha způsobuje zdravotní problémy

Psy milují žvýkání, bohužel se většinou zaměří na naši obuv nebo oblečení, které necháme pohozené na židli. Proto si dejte tu práci a zaměřte pozornost psa na něco jiného, chutného a zdravého. Masové proužky budou chutnou svačinkou, která bude fungovat i jako hračka. Maso by mělo být libové, nakrájejte ho na tenké plátky a osušte v troubě nebo sušičce na ovoce. Takto připravené maso můžete skladovat ve sklenici.