Komáry z balkonu odežene vůně citronely, levandule nebo máty

Letní období je tady a s ním i nezvaní hosté – komáři, kteří dokážou zkomplikovat naše chvíle strávené na balkoně. Nic však není beznadějné. Existuje řada bylinek, které se mohou stát spojenci v boji proti těmto nepříjemným hmyzím návštěvníkům. Nejenže dokážou efektivně odpuzovat komáry, také poskytují ochranu balkonovým rostlinkám. Připravte se na klidné chvíle venku a objevte sílu přírody, která vám umožní užít si balkonovou atmosféru bez rušivého svědění a bzučení.

Citronela – královna mezi komářími odpuzovači

Citronela je jedna z nejznámějších bylinek, která má silný odstrašující účinek na komáry. Její citrusová vůně je pro tyto hmyzí nepřátele nepřijatelná, což z ní činí ideální volbu pro balkonové rostliny. Můžete si vypěstovat citronelovou trávu ve velkém květináči nebo ji můžete zasadit do závěsného koše, čímž vytvoříte příjemné a bezpečné prostředí. Navíc můžete rozemnuté lístky citronely použít jako přírodní repelent pro svou pokožku při venkovních aktivitách.

Mohlo by vás zajímat:  Nepřemožitelná jedlá soda zachrání zahradu před nenasytnými škůdci i nesmrtelným plevelem
Zdroj obrázku: Freepik

Levandule – krásná a účinná ochrana

Levandule je nejen krásná rostlina s nádhernými květy, ale také obsahuje éterické oleje, které mají odstrašující účinek na komáry. Její intenzivní vůně je oblíbená mezi lidmi, ale zároveň nepříjemná pro komáry. Vysaďte si na balkoně několik keřů levandule a užijte si příjemnou atmosféru bez obtěžování hmyzem. Levandule je také skvělou bylinkou pro sušení, takže si můžete užít její relaxační vůni po celý rok.

Máta – osvěžující ochrana před komáry

Máta je další bylinkou, která efektivně odpuzuje komáry a zároveň dodává balkonu osvěžující vůni. Její silná vůně odstrašuje komáry a navíc má mentolový účinek, který příjemně chladí a uklidňuje pokožku. Pěstování máty na balkoně je jednoduché a můžete si z ní snadno připravit osvěžující nápoje nebo ji použít jako přísadu do různých pokrmů. Kromě toho má máta také antiseptické vlastnosti, které mohou pomoci pro zmírnění svědění po komářím bodnutí.

Zdroj: https://holtkamphvac.com/11-plants-herbs-that-naturally-repel-mosquitoes/