Parkování auta v obýváku má svá specifika

Častokrát se v architektonických návrzích, promo fotografiích a filmech můžeme setkat s úpravou domů, kde jsou automobily zaparkovány například v obýváku. Na první pohled to působí velmi moderně a stylově, ale v praxi to může být méně praktické, a dokonce nebezpečné. Proč to může být spíš noční můra?

Nečistoty z povrchu vozovky

Když jedeme na silnici, pneumatiky našeho vozidla se plní špínou a nečistotami, které mohou vést k neustálému náročnému úklidu v interiéru domu, kde se auto parkuje. V létě se dá situace ještě tolerovat, ale v zimě, kdy na silnicích leží bláto, sůl a další nečistoty, je to nejen neustálý boj s nečistotami v domě, ale i s možným poškozením podlahy a dalších interiérových prvků. Takové parkování v obývacím pokoji je proto nejen nepraktické, ale může způsobit i další problémy a náklady na údržbu domu.

Mohlo by vás zajímat:  Osobní dodávky nabízí prostor, přesto nejsou mezi rodinami oblíbené
Zdroj obrázku: Freepik

Vytékající kapaliny

Kromě nečistot z povrchu vozovky mohou být pneumatikami do interiéru domu přineseny také různé kapaliny, které mohou způsobit další problémy. Pokud něco odkápne z výfuku, kápne na zem olej nebo jiná provozní kapalina, může to vést k náročnému úklidu a zápachu, který se šíří po celém domě. V létě se navíc může na podlaze v obývacím pokoji hromadit kondenzát z klimatizace, který může být rovněž problematický z hlediska čistoty a zdraví obyvatel domu.

Výfukové plyny

Když se parkuje auto v obývacím pokoji, dochází k většímu množství zplodin v místnosti, než když auto parkujeme venku nebo v garáži. Kromě nepříjemného zápachu mohou být výfukové plyny i zdraví škodlivé. Tyto plyny mohou obsahovat oxid uhelnatý, karcinogenní benzen a další nebezpečné látky. Zdravotní rizika jsou samozřejmě větší v uzavřeném prostoru než na venkovním parkovišti nebo v garáži s dobrým větráním. Pokud tedy stále trváte na tom, že si chcete vyzkoušet parkování auta doma, je potřeba mít na paměti, že to také zvyšuje riziko zdravotních problémů.

Zdroj: https://www.homecrux.com/sleeping-right-next-to-your-supercars-inspiring-homes-with-living-room-parking/88709/