Vyčistit rychlovarnou konvici není žádná věda. Domácí metody ji zbaví vodního kamene bez námahy

Čištění rychlovarné konvice vede k prodloužení její životnosti. Je totiž nutné, abychom se vyhnuli usazování vodního kamene. Sediment v konvici může způsobit poruchu zařízení nebo zhoršení ohřívané vody. Jak a čím dosáhneme kýžených výsledků?

Čištění rychlovarné konvice vede k prevenci před tvorbou vodního kamene. Nejen že nahromaděný sediment vypadá nevzhledně, ale může poškodit zařízení a zhoršuje kvalitu ohřívané vody. Trh nabízí široké spektrum prostředků, ale co kdybyste místo toho zkusili ekologické tipy pro vyčištění tohoto spotřebiče? Jsou levnější a zdraví neškodné, zkuste konvici alespoň jednou měsíčně důkladně vyčistit.

Mohlo by vás zajímat:  Pohotovostní režim klame. Zařízení stále berou elektřinu, ušetřit pomůže změna nastavení

Zkuste populární citron nebo jedlou sodu

Velice populární složkou pro čištění všeho možného v domácnosti je kyselina citronová. Snadno vyčistí veškeré usazeniny uvnitř konvice a díky antibakteriálnímu účinku odstraní další nečistoty. Jak postupovat? Stačí nasypat celý sáček do konvice, zalít vodou a přivést konvici k varu. Poté nechte hodinu směs působit a po uplynutí této doby můžete vodu vylít a konvici opláchnout. Párkrát ještě povařte čistou vodu k odstranění zbytků kyseliny.

Jedlá soda má lehce žíravý účinek. Díky tomu je skvělou zbraní proti usazeninám. Navíc pokud tomu přičteme čas, nezabere to ani tak dlouho jako jiné metody. Stačí do konvice nasypat 3 polévkové lžíce jedlé sody a nechat 15 minut odstát. Po uplynutí doby opláchněte vodou a štětcem odstraňte zbytky sody. Hmota se nesmí vařit, hrozí jinak poškození konvice.

Mohlo by vás zajímat:  Nastavení oken na letní režim není většinou nutné
Zdroj obrázku: Freepik

Lihový ocet nebo bramborové slupky

Dalším spolehlivým bojovníkem v boji s vodním kamenem je lihový ocet. Má silný žíravý účinek a poradí si s hůře odstranitelnými nečistotami. Stačí ocet zředit s vodou v poměru 1 : 2 a přivést k varu. Hodinu nechte působit, poté obsah vylijte a několikrát opláchněte. Poté přiveďte čistou vodu k varu a vylijte, víko ponechejte otevřené, aby došlo k vyvětrání zápachu.

Bramborové slupky jako pomocník při čištění? Co to je za nesmysl? Omyl! Tyto zbytky obsahují mnoho škrobu, který si poradí se silnou vrstvou usazenin. Opláchněte slupky pod tekoucí vodou a vložte do konvice. Následně zalijte a přiveďte k varu. Tento postup ještě jednou zopakujte, vše poté důkladně opláchněte a osušte.

Zdroj: https://www.insider.com/guides/kitchen/how-to-clean-an-electric-kettle