Palivo pomůže šetřit správné tankování i pravidelná údržba vozu

Mezi českými řidiči se v minulém roce hojně rozšířil nešvar, který prodražuje provozní náklady jejich vozu. Zatímco ceny benzínu a nafty raketově stoupaly, Češi začali houfně tankovat za pětistovku. Tedy bez ohledu na to, kolik za tuhle cifru dostanou paliva. Výhoda to byla hlavně psychologická, lidem připadalo, že ceny nerostou tak strmě. Ve skutečnosti by ale čeští řidiči udělali lépe, kdyby jednou za čas natankovali plnou. V tomto článku se dozvíte proč. A dočtete se také, jak při tankování opravdu ušetřit.

Mohlo by vás zajímat:  Debetní a kreditní karta nejsou to samé. Víte, v čem se liší?

Tankujte do kanystrů

Časté tankování vás stojí v prvé řadě čas. A ve druhé také peníze, a to i v případě, že pro vás není zastávka v benzínce žádná velká zajížďka. Natankovat plnou nádrž a nemuset si pak lámat hlavu plánováním tras tak, abyste se v krizovém okamžiku ocitli poblíž benzínky, není příliš efektivní. A pokud si chcete ušetřit čas i nervy, můžete nabrat palivo do kanystrů, které pak uložíte třeba v garáži. Tahle léty ověřená taktika najde využití i dnes, kdy se ceny mohou během pár dní výrazně změnit.

Mohlo by vás zajímat:  Nezastavit na stopce může být legální. Většina řidičů vůbec nezná zákony
Zdroj obrázku: Freepik

Využívejte stanic bez obsluhy

Tankování na stanicích velkých nadnárodních koncernů je tradičně nejdražší. Naopak nejlevnější palivo doplníte na stanicích různých obchodních center nebo velkoobchodů a také na čerpacích stanicích bez obsluhy. Těch v České republice přibývá, což je jen dobře. Nejenže je celý proces tankování a platby o něco rychlejší a pohodlnější, většinou také docela výrazně ušetříte, i několik korun na litr.

Údržba pomůže ušetřit

Pokud máte auto ve špatném stavu, pravděpodobně potřebuje více paliva. A nemusí jít jen o neudržovaný motor s vyjetým olejem, litry navíc žerou třeba i podhuštěné pneumatiky. V konečném důsledku pak platí, že peníze investované do údržby auta se vrací dvakrát, jednou na prodloužené životnosti a podruhé na nižších provozních nákladech.

Zdroj: https://www.automotive-fleet.com/145906/15-ways-to-save-fuel