Ušetřete na vytápění plynem pomocí jednoduchých triků. I malé změny se do vyúčtování promítnou

Zajímá vás, jak ušetřit na účtech za plyn? Pokud vytápíte domácnost plynem, pak jste na tom dobře, protože vytápění elektřinou stojíčtyřikrát více. Teplé dny už jsou za námi a před námi je zima, která vypadá, že udeří dříve, než jsme zvyklí. Jaké návyky a tipy mohou napomoci k efektivnímu vytápění a úspoře peněz?

Bez ohledu na roční období existuje hned několik způsobů, jak optimalizovat svůj domov, než nadejde zima. Můžete si zavolat odborníka, aby vám zkontroloval domácnost, ale zvládnete to i vy sami. Co je potřeba udělat? Projděte každou místnost v domácnosti a zjistěte potencionální úniky tepla z:

  • okna,
  • dveří,
  • větracích otvorů,
  • elektrických zásuvek,
  • potrubí.
Mohlo by vás zajímat:  Příprava bytu před rekonstrukcí ušetří čas i pozdější problémy. S dobrým plánem půjde vše od ruky

Pokud narazíte na problém, snažte se co nejdříve opravit tento problém, abyste předešli ztrátám tepla.

Zdroj obrázku: Freepik

Investice v podobě chytrého termostatu

Nejlepší cestou k úspoře je nastavení termostatu. Pokud jste doma, udržujte vytápění na více stupňů, a v případě nepřítomnosti termostat naopak vypněte. Ještě lepší volbou je chytrý termostat, který můžete ovládat prostřednictvím svého telefonu.

Nebojte se pohrát si s nastavením termostatu. Můžete zkusit postupně ubírat stupně na rozmezí, které vám bude vyhovovat, kdy vám nebude zima, ale ani příliš velké teplo.

Mohlo by vás zajímat:  Úsporný režim elektronických zařízení a spotřebičů může odebírat velké množství elektřiny

Další tipy

Při vytápění dřevem v krbu buďte opatrní. I když vám může přijít, že vytváří dostatek tepla, až 80 % vyprodukovaného tepla odchází komínem, takže topte s rozmyslem a zkuste topit střídavě. Můžete se doma také tepleji obléci. Tím nemáme na mysli netopit a chodit doma navlečení, ale můžete si například obléci teplé ponožky, které vás zahřejí, přeci jen zima či teplo jdou nejvíce cítit od nohou.

Pekli jste něco v troubě nebo jste si dali horkou sprchu? Zkuste využít potenciál teplého vzduchu naplno. Otevřete po skončení pečení dvířka trouby nebo dveře z koupelny a máte o přívod tepla chvilkově postaráno. Jako poslední tip můžete vyzkoušet zatáhnutí žaluzií a závěsů. Proč? Budou fungovat jako tepelná izolace, která zabrání úniku tepla a naopak nevpustí chladný vzduch zvenku.

Zdroj: https://www.shipleyenergy.com/resources/energy-guides/12-ways-to-save-money-on-your-natural-gas-bill/