Výdrž baterie v telefonu ovlivňuje především způsob jeho používání

Uživatelé chytrých telefonů nejvíce lpí na baterii u svých chytrých telefonů. Baterie a její výkon výrazně ovlivňuje to, co může uživatel s telefonem dělat a po jakou dobu. Někteří uživatelé pro jistotu s sebou nosí powerbanku, jiní se o své zařízení starají, aby co nejvíce prodloužili životnost baterie jednoduchými úkony.

Automatická synchronizace

Automatická synchronizace může být na jednu stranu super, když chcete, aby byly aplikace stále aktuální. Na druhou stranu má za následek vyšší spotřebu baterie. Není však nutné, aby váš telefon neustále aktualizoval informace o počasí nebo jiné informace každou hodinu. Pozor však na zákaz zálohování, to je velmi důležité. V případě odcizení telefonu nebo poškození byste přišli o svá data. Možnosti synchronizace najdete v nastavení telefonu. Synchronizace slouží například k tomu, aby vám neušel žádný e-mail, události z kalendáře atd.

Mohlo by vás zajímat:  Starší notebook zrychlí výměna disku, pročištění a aktualizace systému
man-using-his-mobile-phone
Zdroj obrázku: Freepik

Aktualizace softwaru

Pravidelná aktualizace chytrého telefonu, a nejen jeho, snižuje nejen bezpečnostní riziko, ale opravuje chyby a zlepšuje také výdrž baterie. V případě, že se vyskytne problém s nabíjením telefonu po vydané aktualizaci, tak po nahlášení uživatelů velmi brzy přijdou vývojáři s novou aktualizací řešící tento problém.

Správné použití

Nejjednodušším způsobem je mít všechno ve své moci. Jakmile máte vyřešené výše zmíněné řádky, je na čase převzít kontrolu nad svým zařízením. Obrazovka a nastavení jasu hraje obrovskou roli na spotřebě. Změnou jejího nastavení dosáhnete úspory baterie. Když už je řeč o úspoře, není na škodu nastavit si úsporný režim. V noci, pokud nemáte pohotovost můžete využít režim Letadlo, který vám ušetří spoustu energie. Na druhou stranu se vám nikdo nedovolá, což může být v některých situacích kritické.

Mohlo by vás zajímat:  Nelegální stahování stále láká. Tohle jsou důvody, proč si nekoupit placenou verzi

Čas od času není na škodu také si udělat čistku mezi aplikacemi a hrami. Spoustu her vám bude zasílat různé notifikace, pokud si je nevypnete. Ty mají spojitost se synchronizací a přispívají rovněž k plýtvání energie. Aplikace či hry, které nepoužíváte rovnou vymažte, pokud s nimi nemáte v budoucnu plány. Velmi tím ulevíte telefonu i baterii.

Zdroj: https://www.pcmag.com/how-to/9-tips-to-boost-your-android-phones-battery-life