Přestaňte zbytečně utrácet za telefon. Několik aplikací dovolí volat zcela zdarma

Za pomoci internetu můžeme volat po celém světě, a to mnohdy zcela zdarma. Existuje spousta aplikací, které to umí. Ovšem převážná většina z nich funguje pouze na území USA a Kanady. Podívejme se tedy na ty nejlepší z nich!

Google Voice

Toto je první a rovnou jeden z nejlepších způsobů, jak zdarma volat přes internet. Můžete jej použít pro hovory z počítače na počítač, na reálná telefonní čísla, a to i z počítače na telefon. Dokonce nabízí i možnost zapnutí hlasové schránky a lze do něj snadno nakopírovat stávající kontakty. Bohužel omezuje dobu, po kterou můžete volat bezplatně.

WhatsApp

Oblíbená aplikace, kterou asi nemusíme nějak extra představovat. Díky obrovské oblíbenosti a stovkám milionů uživatelů není problém volat si mezi sebou právě přes tuto aplikaci. Díky end-to-end šifrování je navíc vše naprosto bezpečné. Ovšem s touto aplikací se nedovoláte na pevnou linku nebo na telefon, který ji také nemá nainstalovanou.

Zdroj obrázku: Freepik

TextNow

Aplikace, která vám přidělí skutečné telefonní číslo, vám dovolí bezplatně volat. Dokonce můžete telefonní hovory také přijímat. Čeká zde celkem přehledný systém, kde si můžete spravovat své kontakty, nastavit hlasovou schránku nebo dobíjet kredit, díky kterému se dovoláte i na pevné linky.

Mohlo by vás zajímat:  Používání telefonu způsobuje problémy se zuby. Výsledky průzkumu přináší znepokojivá čísla

Google Duo

Jedná se o další aplikaci společnosti Google, která slouží k poskytování hovorů nebo videohovorů. Také můžete přijímat a odesílat textovky uživatelům této aplikace. Můžete si najednou volat až s 32 účastníky, což nebývá u podobných aplikací zvykem. Ovšem pokud byste chtěli volat na pevnou linku nebo na telefon, který nemá tuto aplikaci, pak máte smůlu.

Facebook Messenger

Jako poslední nesmíme zapomenout zmínit Messenger. Má obrovskou základnu uživatelů a tuto aplikaci vlastní snad každý. Proto ani nevadí, že je zdarma pouze v případě, že voláte opět s uživatelem, který má nainstalovanou tuto aplikaci.

Zdroj: https://www.highspeedinternet.com/resources/how-can-you-make-phone-calls-on-the-internet