Notebook dostává každý den zabrat. Vyčistit správně jeho obrazovku však umí málokdo

Notebook je zařízení, které změnilo technologický svět. Přenosný počítač, který máme po ruce a můžeme na něm ihned pracovat, studovat nebo pouze surfovat na internetu. Trávíme na něm spoustu času v práci, doma a někdy i na dovolené. Nejzranitelnější částí notebooku je obrazovka, která potřebuje náležitou péči, aby počítač vydržel co nejdéle. Ujistěte se, že víte, jak vyčistit obrazovku notebooku.

Základy čištění obrazovky

Do nákupu vysněného notebooku jsme investovali mnoho času při jeho výběru a nakonec i peněz. Je dobré se tedy zaměřit i na to, jak o notebook pečovat. Pravidelná údržba přenosného počítače zabere často pouze pár minut, ale ušetří mnoho budoucích výdajů. Systematické odstraňování prachu a nečistot prodlužuje život elektroniky. Před samotným čištěním by měl být notebook vypnut a vytažen z elektrické sítě.

Zdroj obrázku: Freepik

Jaké prostředky k čištění využít

K čištění notebooku je nejlepší využít měkký hadřík, ideálně vyrobený z mikrovláken. Takové hadříky jsou jemné, měkké a příjemné na dotek. Navíc mají výhodu, že se nedelaminují během používání a na obrazovce nezůstávají nitky a chmýří. K čištění by neměly být použity agresivní čisticí prostředky na bázi alkoholu, acetonu nebo čpavku. V obchodech s elektronikou lze koupit sady přípravků na čištění. Nicméně bohatě si vystačíte s obyčejnou kohoutkovou vodou. Pokud na obrazovce nejsou viditelné mastné stopy, ale pouze prach, postačí vám i suchý hadřík.

Mohlo by vás zajímat:  Najít nejlepší místo pro Wi-Fi router je oříšek. Pozor na zrcadla i kuchyňské přístroje

Tipy, jak na to

Před samotným čištěním obrazovky přikryjte klávesnici notebooku čistým hadříkem nebo papírem. Ochrana před vlhkostí je velmi důležitá. Ať už zvolíte jakýkoli čisticí prostředek, neaplikujte jej přímo na obrazovku. Nechceme, aby došlo k poškození počítače kapalinou. Přípravek aplikujte na hadřík a teprve tím obrazovku čistěte. Následně využijte jemných krouživých pohybů a obrazovku očistěte. Na obrazovku by se nemělo příliš tlačit ani drhnout, aby se obrazovka počítače nepoškrábala. Jakmile je stav obrazovky uspokojivý, můžete ji otřít druhým suchým hadříkem a máte hotovo.

Zdroj: https://www.popsci.com/diy/best-way-clean-laptop-screen/