Volný jízdní pruh jim nic neříká. Řidiči ve vedlejších pruzích mě blokují nebo vytlačují na svodidla

Jet správně, podle pravidel, vyžaduje pořádnou dávku odvahy. Když na silnicích zjistíte, že jste jediný, kdo pravidla dodržuje, může to mít i hodně špatné následky. Mám na mysli nehodu, kterou se snaží způsobit ti, kteří jsou přesvědčeni o své pravdě. A mě, jako řidiče jedoucího dle předpisů, chtějí trestat.

Je volno, tak jedu

Podobných situací jsem už zažil mnoho. Ať už v místech, kde se dva pruhy klasicky sjíždějí v jeden, tak i v místech, kde je na silnici nějaká překážka. Není nic výjimečného, že do pokračujícího pruhu se řidiči ve svých autech řadí i stovky metrů před danou překážkou. A tak druhý pruh zůstává stovky metrů prázdný. A já si říkám, proč vlastně? Je volno, tak jedu.

Mohlo by vás zajímat:  Lidské sliny obsahují silný lék i nebezpečný jed. Tato fakta zná málokdo
Zdroj obrázku: Freepik

Jedu tak, jak se má

Mnozí si myslí, že jsem silniční pirát. Že je záměrně předjíždím, abych získal výhodu a dostal se před ně a byl dříve doma. Ale já nedělám nic špatného. Zákony jasně říkají, že při podobných situacích se mají lidé řadit do jednoho pruhu až těsně před překážkou nebo zúžením. A to podle pravidla zipu. Takže já jedu, jak se má. A beru svou cestu prázdným pruhem, i když je to ten pravý, jako takzvanou souběžnou jízdu. A ta je legální jak ve městech, tak i mimo města.

Mohlo by vás zajímat:  Pokud autu nesvítí jedno světlo, je lepší s ním vůbec nevyjíždět

Zažil jsem horké chvilky

Neznalí, nezkušení nebo šílení řidiči mi už vytvořili řadu horkých chvilek. Není nic horšího, než když všechny ty čekající předjíždíte a najednou nějaký „řidič školitel“ vjede do vašeho pruhu. A doslova vás natlačí na svodidla. Byly chvíle, kdy to bylo opravdu jen o centimetry.

Co už potom beru v podstatě jako standard, to jsou situace, kdy mi ostatní neumožní ono zazipování. Kdy nedodrží bezpečnou vzdálenost před vozem před sebou, záměrně mě blokují a prostor neuvolní. U toho troubí a gestikulují. Jak ale vidí, já to nevzdám – však já jsem ten, kdo je v právu, a nakonec se tam dostanu. Žádný z těchto hrdinů si nechce poškrábat auto jen proto, že by byl v koloně o pár metrů dále.

Mohlo by vás zajímat:  Trend vegetariánství dostihl už i psí misky. K netradiční stravě se odborníci zatím staví skepticky

Zdroj: Autorský text.