Finty na benzinových pumpách můžou řidiče připravit o finance. Obrana je být o kousek napřed

Možností, jak snížit náklady na provoz auta, je tankovat levně. Někdy nám však čerpadláři a jejich metody a finty doslova hází klacky pod nohy. Na co si dát pozor, pokud vás zaujme lákavá nabídka? Buďte radši o krok napřed a vše prověřujte.

Aktuálnost cen

Velký billboard s cenou, plachta inzerující zajímavé částky za litr paliva nebo klasický „totem“ se zobrazenou nabídkou paliv. Podle toho všeho se řidiči často orientují. Ale pozor, částky zde uvedené nemusí být vždy aktuální. Teprve když vyndáte tankovací pistoli ze stojanu, se dozvíte skutečnou cenu, za kterou tankujete. Nikdy se nezapomeňte na částku podívat a zkontrolovat, zda sedí s tím, co je na reklamním poutači.

Mohlo by vás zajímat:  Nová auta jsou plná vychytávek, o které řidiči ne vždy stojí

Slevy na litru

Při projíždění kolem čerpacích stanic možná narazíte na lákadlo v podobě slevy na každý litr paliva. Pár desetníků, ale i částka nad jednu korunu můžou být motivující. Pozor ale na to, čím je tato sleva podmíněna. Mnohdy vlastnictvím zákaznické karty, jindy zase nákupem ve spřízněném obchodě nebo se může jednat o věrnostní slevu platnou až od určitého množství paliva. Ptejte se na konkrétní podmínky a nebudete překvapeni.

Zdroj obrázku: Freepik

Dárek k plné nádrži

„Natankujte alespoň 40 litrů a dostanete dárek.“ Tak s podobným sloganem se už každý motorista jistě setkal. A v čem je háček? V tom, že cena paliva na takových čerpacích stanicích bývá vyšší než jinde. Kdybyste zajeli k levnější pumpě, vzali 40 litrů paliva a daný dárek si klasicky koupili, mohlo by vás to v celkovém součtu vyjít levněji, než když ho dostanete k palivu zdarma. Proto nezapomeňte počítat.

Mohlo by vás zajímat:  Letní, zimní, nebo celoroční: každý typ pneumatik má své výhody

Sbírejte body

Řada větších sítí čerpacích stanic láká své zákazníky na sbírání bodů, které lze později vyměnit za konkrétní věci. Tímto způsobem si své zákazníky doslova zavážou k tomu, aby čerpali u nich. I když mají ceny nejvyšší, řidič ve vidině dosáhnout cíleného počtu bodů přesto tankuje zde. Proč? Aby mu už nasbírané body nepropadly.

Zdroj: https://www.consumerreports.org/saving-money/how-to-save-money-at-the-gas-pump-a8520505361/