Krmení psa jednou týdně je týrání. Způsobit může zdravotní potíže, které nikdo nechce zažít

Když si pořídíme do domácnosti psa, vždycky musíme převzít zodpovědnost. Za jeho výchovu, učení povelů, chození ven a krmení. Co se týče krmení, existuje hodně rad ohledně frekvence a typu stravy. Na základě nových informací bylo zjištěno, že krmit psa jednou denně není vhodným způsobem. Ještě předtím, než se rozhodnete pořídit psa, si promyslete, jestli mu můžete vůbec věnovat dostatek času a vhodné podmínky.

Nekrmte psa pouze jednou denně

Vždyť dříve to stačilo, tak proč najednou to není dobrý nápad? Odpověď je podobná jako u lidí. Jestliže dopřejete psovi pouze jedno jídlo denně, tak ho zhltá takovým způsobem, že jej pořádně nerozkouše. Miska bude během chvíle prázdná, potrava tak bude nerozkousaná a společně se spolykaným vzduchem zamíří přímo do žaludku. To má za následek zkroucení žaludku a to může vést k uvolňování toxinů do krevního oběhu psa.

Mohlo by vás zajímat:  Indie zakázala dovoz dronů do země. Tento extrémní krok má posílit domácí trh

Okamžitě vyhledejte veterináře, pokud se vyskytnou potíže jako:

  • zvracení,
  • zrychlené dýchání,
  • slintání a plynatost.

Není také dobrým nápadem ponechat plnou misku jídla po celý den, protože se může zkazit.

Zdroj obrázku: Freepik

Klíčem k úspěchu je několik jídel denně

Psovi bychom měli dopřávat více jídel denně. U štěňat je frekvence ještě větší, 3–5× denně. Dalším bodem je rutina, kdy podáváme jídlo po návratu po procházce domů. Tímhle se vyvarujeme z části potížím. Pokud ale pes hltá nadále, je potřeba přijmout další opatření.

Mohlo by vás zajímat:  Hudba přináší samá pozitiva. Odplaví stres, zažene chmury, a dokonce předejde zákeřným nemocem

Jak zatočit s hltáním?

Jak už bylo zmíněno, pes, který hltá, může mít zažívací potíže a to nechceme. Proto stojí za zkoušku jiné způsoby krmení (kula-tastula, čichový míček, čichová podložka, lízátka, podávání jídla během tréninku…). Kula-tastula je hračka, která zpomaluje stravovací návyky u psa. Během válení míčku vypadávají postupně granule, a tím se odolává přílišnému hltání. Další ostatní jsou rovněž ideální pro zpomalení konzumace potravy. Další alternativou je forma odměny krmením za uposlechnutí povelu během tréninku.

Mohlo by vás zajímat:  Nealkoholické pivo může obsahovat alkohol

Stejně jako u člověka platí u psa i to, že každý je originál. Proto je nutné bedlivě sledovat jakékoliv změny a poznatky během krmení.

Zdroj: https://vcahospitals.com/know-your-pet/feeding-times-and-frequency-for-your-dog