Jaký vliv mají videohry na naše zdraví?

Že hraní videoher nebo her na počítači není pro naše zdraví vhodné, víme už dávno. Vědci nyní zkoumali, jakou měrnou ovlivňují nejen činnost našeho mozku, ale také našeho těla. Pomocí jednoduchých her a dobrovolníků zkoumali, co se v lidském těle děje. Záleží mimo jiné také na tématu her, které zrovna hrajete.

Měřila se emoční úroveň i srdeční frekvence

U všech účastníků se měřila srdeční frekvence, ale také emoční úroveň. Průměrný věk byl 23,2 roku a studie se zúčastnily hráči, kteří hráli na dobré úrovni. Výzkum se musel zaměřit na několik oblíbených her, které byly všem známé. Jsou hry opravdu tolik stresující, jak se o nich povídá?

Mohlo by vás zajímat:  Spaní s kočkou přináší spoustu výhod. Mazlíček pomůže usnout a jeho přítomnost zbaví stresu

Normální hodnota pro zdravého člověka ohledně tepové frekvence je 60-10 tepů za minutu. Během akce nebo konfrontace se soupeři se sice puls na malou chvíli vymykal kontrole, nakonec ale spadnul zase do normálu. Pokud už hra skončila, většině hráčů se ulevilo, ale tepová frekvence zůstávala stále v podobné hladině.

Záleží na typu hry, kterou hrajete

Je velmi jednoduché se rozčílit u hry, která je strategická. Pokud ale víte, jak na tom, tepová frekvence se po chvíli zase uklidní a ve hře budete pokračovat klidným tempem. V některých případech jsou tepové frekvence na vyšší úrovni, je to především dané tím, že se sežene za nějakou postavou a poté s ní bojujeme. Adrenalin stoupá a spolu s ním také pocit, že můžeme zvítězit.

Mohlo by vás zajímat:  Co by vám nemělo chybět v domácí lékárničce?

Většina hráčů po dokončení her odchází nejen zklamaná, ale také vystresovaná. Nepodařilo se jim hru dokončit podle svých představ. Bohužel to tak ale není u všech jedinců. Hraní videoher je i nadále činností, která vám pomůže stresu se zbavit a díky tomu se budete cítit uvolněnější. Některé hry jsou pro hráče trapně jednoduché, u jiných musíte hodně přemýšlet, abyste se dostali do dalšího kola. V rámci terapie je hraní jednou z možností, jak si ulevit po náročném dni.

Zdroj: https://www.peertechzpublications.com/articles/doi10.17352-2455-3484.000025-jamts.php