Co by vám nemělo chybět v domácí lékárničce?

Jak si doplnit domácí lékárničku? Určitě by tam měly přebývat prostředky, které jsou přírodního původu. Rozhodně tam ale najdete léky z lékárny, které jsou potřeba, například paralen nebo jiné druhy léků. Co ale nesmí chybět, jsou domácí sirupy, vyrobené z bylinek a jiných rostlin. Jak si takový sirup vyrobit?

Bylinkami nejen proti pohmožděninám

Bylinky mohou v mnoha oblastech. Díky nim předejte například nachlazení, ale pomohou také v případě, že máte štípance od komárů, omrzliny nebo odřeniny. Jak si takové sirupy vyrobit? Postupy jsou velmi jednoduché a my vám ukážeme tři květové sirupy, které by vám doma neměly chybět.

Mohlo by vás zajímat:  Muži se v průměru dožívají o osm let méně než ženy. Na vině jsou přitom oni sami

Některé bylinky si navíc můžete pěstovat i doma v květináče. Rozhodně by vám v kuchyni neměla chybět meduňka, máta nebo heřmánek. Můžete si je přidat nejen do čaje, ale také je můžete inhalovat a pročistit tak dýchací cesty. První bylinkou, ze které je vhodné si udělat sirup, je měsíček. Ten vyléčí proleženiny a odřeniny. Olej z něj se vám bude v domácnosti hodit.

Nasbírejte si květy pampelišky nebo lípy

Nasbírejte si čerstvé květy měsíčků nebo použijte sušené. Zahřejte je v půl hrnku oleje na dvě minuty na mírném ohni, poté odložte. Druhý den znovu zahřejte. Až bude olej studený, sceďte ho a nalijte do sklenice. Bolavá místa můžete olejem potírat několikrát denně. Vhodný bude také sirup z pampelišek. Jsou velmi oblíbenou rostlinou, která pomůže nastartovat imunitu.

Mohlo by vás zajímat:  Odborníci přišli se znepokojivou informací. Koronavirus dokáže přežít v mražených potravinách až dva roky

Sušené květy zalijte litrem vody, přidejte dva citrony nakrájené na čtvrtky a povařte dvacet minut. Poté odstavte, po celém dni sceďte a přidejte do odvaru 1-2 sklenice cukru. Takto připravený sirup si dávejte po lžíci 3-4 x denně. Nasbírat si můžete také lipový květ. Ten pomůže proti horečce a také uklidní nejen tělo, ale i mysl. Dvě lžíce květů zalijte dvěma hrnky vroucí vody a nechte 25 minut přikryté. Poté sceďte a pijte půl sklenice po jídle.

Zdroj: https://www.webmd.com/first-aid/features/tip-sheet-what-to-keep-in-your-first-aid-kit