Pavouky do našich domovů nevpustí síť v oknech a specifické vůně

Pavouci přinášejí podle lidových mouder štěstí, proto by se neměli likvidovat. Už ve starověkém Egyptě byli symbolem blaženosti a bohatství a v amuletech je nosili na krku též staří Římané. V moderní době si pavouka s životní pohodou spojuje jen málokdo. Naopak se jedná o tvora, kterého nikdo v domě nechce, protože vytváří nechutné pavučiny, ve kterých se navíc usazuje prach. Existují k tomu lidé, u kterých pavouci vzbuzují neskonalou hrůzu a kteří se obávají styku s nimi. Jak ale těmto zvířatům zamezit v přístupu do interiéru?

Mohlo by vás zajímat:  Úklid nemusí být dřina. Stačí si práci rozdělit a těšit se na výsledek

Jediný jedovatý druh u nás

Jsou ohavní, ale rozhodně nepatří mezi nebezpečné tvory. V tuzemsku se totiž nestahují do interiérů jedovatí pavouci, v Česku žije pouze jeden druh, který může potenciálně ohrozit lidské zdraví. Zápřednice jedovatá žije na jižní Moravě a v Polabí, ale pouze ve vysokém porostu. Pavouci tedy ohrožují jen ty, co trpí arachnofobií. Doma je jistě ale nechce nikdo, protože vytvářejí pavučiny, které hyzdí rohy i stropy v jednotlivých místnostech či oblasti pod skříněmi.

Mohlo by vás zajímat:  Netradiční využití tablety do myčky. Šup s ní třeba do dřezu
Zdroj obrázku: Freepik

S koncem léta do domů

Kratší dny a nižší teploty znamenají příchod podzimu a také nevítaných hostů v podobě pavouků, kteří hledají úkryt před chladem a dostatek potravy. Do nitra domovů pronikají při větrání, o důvod více, proč pořídit do oken ochranné sítě. Různé druhy pavoukovců se mohou protáhnout skulinami, větracími mřížkami i prasklinami kolem oken a dveří. Kupodivu se mohou zachytit též na oblečení či tašce. Kromě zajištění všech míst, kudy se mohou do místnosti pavouci dostat, pomohou také vůně.

Mohlo by vás zajímat:  Pozvěte své rostliny na šálek kávy. Nakopne je energií a porostou jako o závod

Provoňte domácnost!

Jakým elegantním způsobem se pavouků zbavit bez jejich zabíjení nebo chytání a vyhazování z oken? Mohou se použít doma připravené osvěžovače, které provoní interiér, k tomu stoprocentně odpudí tyto nechtěné tvory. Zejména funguje vůně máty, skořice, citrusů, rovněž eukalyptu. Povrchy se mohou též ošetřit roztokem vody s pár kapkami zmíněných esenciálních olejů, k tomu pomůže otření octem všech míst, kde se pavouci vyskytují.

Zdroj: https://www.bhg.com/homekeeping/house-cleaning/tips/natural-spider-repellents/