Aplikace podzimního hnojiva připraví trávník na dlouhé zimní období

Léto se blíží ke svému konci a pomalu, ale jistě nás čekají přípravy na nadcházející zimu. Majitelé pozemků vědí, že je čeká kus práce, aby mohl jejich trávník opět zářit zelenou barvou. K tomu stačí aplikovat podzimní hnojivo. To nejen podpoří trávu, což se odrazí na zdravém vzhledu, ale také to má i další pozitivní vliv na trávník.

Výhody použití hnojiva

Společně s podzimem přichází první chladnější dny. Nízká teplota může mít negativní dopad na zeleninu, ovoce, ale také na trávu. Jako skvělá prevence poslouží speciální podzimní hnojivo. Podzimní hnojivo obsahuje dostatek potřebných živin a ochranných látek, aby ochránilo trávník před nepříznivými povětrnostními vlivy. Dobře udržovaný a zdravý trávník je vizitkou dobře vykonané práce. Jak aplikovat hnojivo?

Mohlo by vás zajímat:  Šampon lze použít k čištění, na rostliny nebo na vrzající panty
Zdroj obrázku: Freepik

Typ podzimního hnojiva

Výběr podzimního hnojiva není složitý, stačí dodržet složení nutné pro ochranu trávy před negativními vlivy počasí. Pozornost věnujte hnojivům s obsahem draslíku a fosforu. Oba prvky výrazně přispívají k ochraně před mrazem a nemocemi. Draslík podporuje vývoj kořenového systému. Možná se ptáte, proč hnojivo neobsahuje dusík. Odpověď je jednoduchá, dusík přispívá k intenzivnímu růstu trávníku, což je v tomto období zbytečné. Podzimní hnojiva mohou obsahovat také hořčík, který má rovněž pozitivní vliv na růst kořenů a příjem živin z půdy.

Mohlo by vás zajímat:  Krásný a hustý trávník po celý rok: myslet je třeba na několik základních kroků

Kdy aplikovat hnojivo

Patříte k začátečníkům a nevíte, kdy toto hnojivo aplikovat? Ideálním obdobím je konec srpna. Poté stačí hnojit každé 3–4 týdny až do října. Před použitím prostředků posekejte trávník a nezapomeňte si přečíst instrukce výrobce hnojiva. Ochrana trávy by měla být provedena včas. Beze spěchu můžete trávníku dodat potřebné živiny.

Nejdůležitějším obdobím pro váš trávník je tedy konec prázdnin, respektive srpna. V tomto období je nutné začít používat hnojivo. Nezapomeňte vybrat vhodné podzimní hnojivo s obsahem draslíku, fosforu a klidně i hořčíku. Dusík je v tomto případě zbytečný. Nezapomínejte také na posekání trávníku před aplikací hnojiva.

Zdroj: https://blog.davey.com/should-i-fertilize-my-lawn-in-the-fall-yes-here-s-why-and-how/