Vyžeňte mravence ze svého domova. Tři nejúčinnější metody nestojí ani korunu

Přestože jsou mravenci velmi užitečný hmyz, v našem domově je nechceme. Právě během jarních a letních měsíců se k nám tito nežádoucí nájemníci snaží nastěhovat. Na trhu existuje spousta přípravků na chytání mravenců, jenže spousta z nich nefunguje a navíc mohou být toxické i pro člověka. Nejlepší je tedy využít produkty, které již doma máme, a s jejich pomocí mravence dostat z našeho domu.

Medová mravenčí past

Na chytání mravenců si můžete snadno vytvořit past z medu. Jednoduše na víčko od sklenice dejte alespoň dvě lžíce medu a rovnoměrně ho rozetřete. Intenzivní vůně medu mravence přiláká a donutí škůdce med ochutnat. Nicméně ti se do lepkavého medu chytí a po chvíli i utopí. Pokud se na víčku nahromadilo větší množství hmyzu, snadno ho odstraníte a past znovu nastražíte.

Zdroj obrázku: Freepik

Pelyněk jako účinná zbraň proti mravencům

Pelyněk je silně aromatická rostlina, která odpuzuje téměř veškerý hmyz. Je tedy velmi účinná i v boji proti mravencům v domě. Příprava odpuzovače hmyzu je velice jednoduchá. Stačí vám k tomu půl litru vody, hrst sušeného pelyňku a lahvička s atomizérem. Pelyněk ve vodě pár minut zahřívejte a následně nalijte do postřikovače a lehce protřepejte. Připravený odpuzovač nastříkejte na místa, kde se mravenci nejčastěji vyskytují, a jestliže znáte místo, kde hnízdí, postříkejte to i tam. Věnujte pozornost skulinám a zákoutím, kde se hmyz nejčastěji pohybuje.

Mohlo by vás zajímat:  Chcete ušetřit za vodu? Poradíme osvědčené způsoby

Tekuté mýdlo

Tekuté mýdlo mravence velice dráždí, a dokonce jim způsobuje poruchy pohybu a koordinace. Tekuté mýdlo smíchejte s vodou v poměru 1 : 2 a roztok nalijte do lahvičky s rozprašovačem. Následně postříkejte všechna místa, kde se mravenci pohybují, stejně jako v případě postřiku z pelyňku. Mýdlovou vodou můžete také okolí výskytu mravenců vytírat, a tím je z vašeho domu natrvalo vyhnat.

Zdroj: https://food.ndtv.com/health/how-to-get-rid-of-ants-8-home-remedies-that-do-the-trick-1666939