„Pár inzerátů na bazaru a budu muset koupit novou SIM kartu a telefon. Lidé nemají ohledu,“ líčí František

Jsem technologický nadšenec jsem často měním elektroniku, gadgety i mobilní telefony. Mám rád pocit, když můžu vyzkoušet nejnovější přístroje, a jakmile mi něco přestane vyhovovat nebo objevím něco lepšího, rozhodnu se starší kousky prodat. To mi umožňuje udržovat svoji technologickou vášeň v rozumných mezích, aniž bych zbytečně plýtval zdroji. Samozřejmě vždy na prodeji o nějaké peníze přijdu, ale beru to jako určitou daň za svou technologickou vášeň.

Začal jsem prodávat nepotřebné věci na různých online bazarech a brzy jsem si uvědomil jednu důležitou věc – potřebuji novou SIM kartu. Hned po prvním inzerátu mi bylo jasné, že takhle to dál nejde. Že nemůžu dát lidem své osobní číslo, na kterém jsem neustále k zastižení. Lidé, kteří reagují na inzeráty, mohou být někdy opravdu neuvěřitelní. Píší nebo volají kdykoliv, bez ohledu na čas, někdy i uprostřed noci, klidně i o víkendech. Někteří mi neustále posílají zprávy, jiní prozvánějí a čekají, až zavolám zpět. Je to docela vyčerpávající a někdy až frustrující.

Mohlo by vás zajímat:  10 druhů ovoce, které je ideální pro domácí sušení

Rozhodl jsem se proto pořídit novou SIM kartu speciálně pro tyto účely. A k tomu i nový telefon – ten pro důchodce, co stojí pár korun. Tato oddělená telefonní čísla mi umožňují lépe oddělit svůj soukromý život od prodeje na bazarových stránkách. Můžu si tak nastavit, kdy budu odpovídat na dotazy a nabídky, aniž bych byl neustále rušen. Prostě když padne pátek podvečer, svůj „prodejní“ telefon vypnu a zapnu ho zase v pondělí ráno. A v tu chvíli to jenom pípá – SMS zprávy od zájemců, ale i notifikace o desítkách zmeškaných hovorů.

Mohlo by vás zajímat:  Krátká videa poskytují rychlou zábavu. V dlouhodobém horizontu nepřinášejí nic pozitivního

Také to dává větší smysl z hlediska ochrany soukromí, protože nechci, aby moje osobní číslo bylo veřejně sdíleno s každým, kdo má zájem o můj inzerát. Protože co se jednou objeví na internetu, to tam je skoro navždy.  A že mě někdo vynadá za to, že jsem byl o víkendu nedostupný? Ten člověk, mohl poslat email, pokud by měl trochu slušnosti a chápal, že o víkendu chce mít normální smrtelník trochu klidu.

Zdroj: Autorský text, emailový příspěvek