Jaké barvy vás dokážou uklidnit?

Všichni lidé milují barvy. Mají velký vliv na naši duševní pohodu, ovlivňují naše bydlení, životy i další aspekty. Mohou být využívané také v chromoterapii nebo jiných lékařských odvětvích. Každá barva má přitom specifickou vlnovou délku, která dokáže ovlivnit naši hypofýzu. Je to žláza, která ovlivní náš spánek nebo psychiku, a proto jsou tak důležité i barvy samotné.

Zkuste ozařování lampami různých barev

Barvy jsou pro lidský život velmi důležité. Pokud máte určitý problém, je nutné se obklopit barvami, které ho pomohou odstranit. S tím vám pomohou odborníci, kteří se barvami zabývají hlouběji. U některých neduhů je také dobře vědět, s jakými barvami si rozhodně nezačínat, abyste problém ještě více neprohloubili.

Mohlo by vás zajímat:  Vědci spočítali, kolik bublinek obsahuje jedno pivo. Na kvalitu nápoje mají velký vliv

Červená barva pomáhá při nachlazení a chřipce, bolestech zad nebo krevních chorobách. Pokud ale máte problémy se srdcem, raději se ji vyhněte, protože značí agresivní chování. Modrá barva podporuje koncentraci. Hodí se pro lidi, kteří to chtějí v životě někam dotáhnout. Pomáhá při vyčerpání a také problémech se štítnou žlázou. Nehodí se těm, kteří mají plicní onemocnění.

Zkuste optimistické barvy, které rozjasní ducha

Růžová barva je oblíbená hlavně u malých holčiček. Je plná optimismu a také dokáže uklidnit. Navíc se hodí i na léčbu arytmie nebo astmatu. Pokud máte doma dítě, které odmítá jíst, růžová může pomoci. Šedá barva léčí otoky a zbaví vás stresu. O tmavě zelené se říká, že uklidňuje a pomáhá soustředění. Hodí se při léčbách srdečních i očních chorob. Zbaví vás horečky i nespavosti.

Mohlo by vás zajímat:  Nenechte se odradit její hořkou chutí. Bílá slupka na mandarinkách je nejcennější částí tohoto ovoce

Bílá barva pomáhá tišit smutek, dodá energii a také je skvělá na podporu imunitního systému. Hodí se k léčbě kožních onemocnění, stejně jako léčí akné nebo jiné neduhy ohledně pleti. Pokud ji používáte u introverta, může se stát, že se ještě více stáhne do sebe. Broskvová barva vám pomůže získat rovnováhu v životě, usnadní trávení a tím pomůže při hubnutí.

Zdroj: https://www.wow1day.com/blog/paint-colors/9-peaceful-paint-colors-help-you-relax/