Někteří lidé působí na komáry jako magnet. Roli hraje barva oblečení i vypitý alkohol

Víte, co je otravné na hezkém počasí? Komáři! Jak je ale možné, že někdo je poštípaný více a druhý méně? Je to velice jednoduché, záleží na množství oxidu uhličitého, barvě oblečení i potu. Komáři jsou všeobecně přitahováni zvýšenou hladinou oxidu uhličitého, který vydechujeme. V praxi to znamená, že ten, kdo vykonává sportovní činnost, stejně jako těhotná žena či obézní lidé, přitahují společnost komárů.

Komáry láká i specifická vůně těla. Přitažlivá je pro ně kyselina mléčnáčpavek. Proto je potřeba se chránit různými repelenty nebo esenciálními oleji, abychom se vyvarovali tohoto nepříjemného hmyzu.

Krevní skupina a tělesná teplota

Komáři mají dle studie v oblibě krevní skupinu typu , a poté B. Ptáte se proč? Hlavně kvůli výskytu bílkovin. Ty zvyšují atraktivitu pro komáry.

Komáři vyhledávají cíle s vyšší teplotou. Takže ten, kdo sportuje, vyvíjí větší úsilí, a tím i teplotu. To přitahuje komáry jako magnet.

Zdroj obrázku: Freepik

Barva oblečení

Když tohle čtete, říkáte si, jestli to není blbý vtip? Ne, opravdu není. Hodně dělá i barva oblečení, již máme na sobě. Tento hmyz přitahují barvy:

  • červená,
  • oranžová,
  • černá,
  • azurová.
Mohlo by vás zajímat:  Plýtvání potravinami je globální problém, který má jednoduché řešení. Každý musí začít sám u sebe

Naopak odpuzuje je:

  • zelená,
  • fialová,
  • modrá,
  • bílá.

Všechny odstíny lidské kůže vyzařují červeno-oranžové světlo. Proto to má spojitost s barvou našeho oděvu. Čím více se podobají barvě odstínu oxidu uhličitého, tím větší pravděpodobnost je, že nalákáme na sebe komáry.

Alkohol či těhotenství

Ačkoliv se říká, že hmyz odpuzuje alkohol, v případě komárů je to naopak. Pití piva nás dělá atraktivnějšími pro komáry. Takže zjednodušeně, pokud pijeme čistou vodu, určitě nebudeme terčem útoku komáru tolik jak druhý člověk, který konzumuje pivo. Stačí pouze jedno pivo a už přilákáme komára.

Co se týče těhotných žen, ty mívají v tomto stavu vyšší tělesnou teplotu a horší ovládací schopnosti.

Zdroj: https://www.houstonmethodist.org/blog/articles/2022/jun/why-are-mosquitoes-attracted-to-some-people-more-than-others/