„Nechápu, že někdo může používat telefon s tlačítky. Vždyť skoro nic neumí,“ podivuji se nad mnohými lidmi

Doba jde neuvěřitelně kupředu a je to vidět i na tom, co lidé drží v ruce. Mám na mysli mobilní telefony. Dříve nebyly žádné, ty první byly obrovské. Potom nastala éra tlačítkových telefonů a nyní dominují dotykové smartphony. Ale ne každý je používá. Je mnoho lidí, co se stále vrací do minulosti. Pro mě zcela nepochopitelně.

Jsem velký fanoušek moderní techniky, a i když mi bude brzy sedmdesát, stále se snažím držet krok s nejnovějšími trendy, zvláště co se týče mobilních telefonů. Mám rád ten pocit, když držím v ruce něco, co představuje špičku technologie, a nechápu, jak může někdo v dnešní době používat starý tlačítkový telefon.

Mohlo by vás zajímat:  Obezitu je důležité léčit komplexně. Pouhá změna jídelníčku málokdy stačí

Rozumím tomu, že velmi starší lidé, důchodci mohou mít raději jednoduchý telefon, který je pro ně přehledný a snadný na používání. Ale když vidím mladé lidi nebo lidi ve věku produktivní generace, jak používají tlačítkový telefon, tak si vždycky ťukám na čelo. Telefon dnes není jen prostředek pro telefonování, je to multifunkční zařízení, které umí téměř všechno.

Mám pocit, že když někdo používá starý tlačítkový telefon, propásne tolik možností. S chytrým telefonem můžete být stále online, můžete vyřizovat e-maily, zjišťovat dopravní spojení, navigovat se, platit účty, zadávat příkazy v bance a mnoho dalších věcí. Je to jako mít malý počítač v kapse, který vám může zjednodušit život. Vlastně nemít smartphone, musel bych s sebou tahat mapu, kalendář, kalkulačku, pro zjištění věcí bych musel chodit do infocenter a volat na různé linky… A to není nijak pozitivní představa.

Mohlo by vás zajímat:  Hit Netflixu ukázal nebezpečí online seznamek. Případ Tinderu je varováním pro všechny

Občas se stává, že se setkám s vrstevníky, kteří mají „telefon pro důchodce“, a nemůžu si pomoct, ale cítím se trochu zklamaný. Myslím si, že by si měli dát šanci a vyzkoušet, co všechno jim moderní telefon může nabídnout. Možná by je to překvapilo, jak moc se jim to bude líbit a jak moc jim to může usnadnit život. Nechápu tuhle snahu zůstávat v minulosti, jako by v ní bylo všechno lepší. Rozhodně nebylo, budoucnost je lepší a je třeba jí jít naproti.

Mohlo by vás zajímat:  Mýtomani staví svůj život na lži, nakonec zůstávají sami

Já sám si nemohu představit, že bych se někdy vrátil k tlačítkovému telefonu. Láska k moderní technice je součástí mého života, a i když jsem skoro sedmdesátník, budu se snažit držet krok s nejnovějšími technologiemi tak dlouho, jak to jen bude možné. A doufám, že tlačítkových telefonů bude každý den méně a méně.

Zdroj: Autorský text, emailový příspěvek