S šedinami se není nutné smířit. Na pomoc přijde obyčejná cibule

Pokud máte problém s šedivějícími vlasy, můžete zkusit použít domácí metody. Ušetříte tím čas, peníze i své nervy. Na pomoc při zakrývání šedivých pramenů přijde na pomoc obyčejná cibule. Její použití je známo po staletí.

Rozlučte se s šedými vlasy

Šedivění je přirozený proces, který se objevuje v určitém věku, obvykle po 30. roku. Ne každý je však spokojen se stříbrnými vlasovými prameny na hlavě. Možnosti jsou pak v podstatě dvě – chemické barvy, nebo poněkud přirozenější způsob. Osvědčenou domácí metodou je využití cibule.

Ukazuje se, že cibulová šťáva je dobrá nejen jako sirup proti kašli, který babičky dělají už léta, ale také pro šedé vlasy. Enzymatická kataláza se vyskytuje v cibulové šťávě, jedná se o proces, při kterém je chemická reakce zrychlena v důsledku přítomnosti malého množství katalyzátoru. Pravidelně používané oplachování cibulovou šťávou dodá vašim vlasům tmavší barvu a zakryje šedé vlasy.

Zdroj obrázku: Freepik

Použití šťávy

Jeden způsob, jak připravit šťávu na šedé vlasy z cibule, je oloupat 1–2 cibule a nakrájet je na malé kostičky. Potom cibuli vložte do jemné bavlněné látky a pořádně ji vymačkejte. Šťávu následně aplikujte na pokožku hlavy a celou délku vlasů a nechte 20 minut působit. Po uplynutí této doby šťávu opláchněte a vlasy omyjte běžným šamponem.

Mohlo by vás zajímat:  Ježdění na kole do práce prodlouží život i o několik let

Šťávu z cibule můžete použít 2–3krát týdně. Alternativou je použití pouze cibulové slupky. Oloupeme 1–‍2 cibule a slupky vaříme ve vodě 5 minut. Voda by měla zhnědnout. Čím více slupek přidáme do vody, tím intenzivnější bude mít barvu. Vychladnutým odvarem opláchneme vlasy. Můžeme ponořit hlavu do misky s cibulovým odvarem. Necháme působit na vlasech asi 20 minut a poté hlavu umyjeme šamponem.

Zdroj: https://www.india.com/lifestyle/premature-greying-follow-5-natural-home-remedies-to-darken-the-greys-5388157/