Červený nos jako nepříjemné stigma: ne vždy souvisí s konzumací alkoholu

Červený nos už nemusí být znamení pouze těch, kteří holdují alkoholu. Může značit i některá jiná onemocnění, která si představíme. Příznaky onemocnění se samozřejmě budou lišit a červený nos bude stále po mnoho lidí znamenat, že jsou lidé opilí nebo jsou na alkoholu závislí. Alkoholický nos ale může značit nemoci, které nejsou tolik běžné.

Může se jednat o zánět kůže

Nos může snadno zčervenat nebo otéci, objeví se pupínky nebo vřídky. Jedná se o chronické onemocnění zvané tuberosita. Vede nejen k deformaci nosu, ale také k jeho zbarvení do červené nebo fialové. Musíte pak podstoupit léčbu, abyste si nos zase dali do pořádku. Tato nemoc postihuje více muže než ženy a je velmi často zaměňována právě s alkoholickým nosem.

Mohlo by vás zajímat:  Popraskané paty trápí nejen ženy. V mnoha případech dokonce prozrazují skrytou nemoc

A co může tuto nemoc spustit? Je to hlavně alkohol, ale také pobyt v místnostech, kde je velké teplo nebo naopak zima. Červený nos také způsobí delší pobyt na sluníčku nebo se objeví, když si dáte velmi pikantní oběd. Po namáhavém cvičení se červenáte možná po celém těle, ale na nose to bude znát nejvíce. Stres nebo horké koupele mohou být také příčinou.

Zdroj obrázku: Freepik

Může se jednat o dědičnou nemoc

Určitě jste si někdy všimli, že kolem vás chodí lidé s červeným nosem. Přitom se nemusí jednat o lidi, kteří holdují alkoholu. Ve většině případů se jedná o ty, kteří mají problémy právě s tělesnou teplotou, snadno se zpotí nebo mají neustálé pocity horka nebo naopak chladu. Takovým lidem je lepší nabídnout pomocnou ruku než se jim posmívat nebo jim jinak ubližovat.

Mohlo by vás zajímat:  Japonská vodní dieta pomůže zhubnout i bez hladovění. Zaměřuje se na něco úplně jiného než jídlo

Je ale pravdou, že někteří lidé s červeným nosem vypadají komicky. Využít to mohou hlavně na dětských oslavách, kde nebudou potřebovat ani červené nosy umělé, kdyby si chtěli zahrát na klauny. Pokud ale tento problém trvá delší dobu, je nutné konzultovat s lékařem, jestli by nebylo vhodné nasadit určité léky. Alkoholický nos může znepříjemňovat život.

Zdroj: https://www.medicalnewstoday.com/articles/319511