„Matky s dětmi k nám nepatří, personál je otáčí hned ve dveřích,“ potvrzuje majitel restaurace

Když otevřete dveře mé restaurace, vstupujete do mého světa, kde stanovuji pravidla. A pokud jste rozhodnuti přijít sem s dětmi, očekávám, že naše pravidla dodržíte – vy i vaše ratolesti. Jsem Ondřej, majitel jedné takové restaurace, a ano, mám silné názory na to, jak se děti a jejich rodiče mají v mé restauraci chovat. Z důvodů kontroverze raději zůstávám v anonymitě.

Baby friendly atmosféra není všude

V dnešní době máme široký výběr jídelen, hospod, kaváren, bister a restauračních zařízení. Pokud máte děti, existuje mnoho podniků, které jsou speciálně vybaveny pro rodiny. Místa s hračkami, koutky pro děti, přebalovacími stoly, upraveným jídelníčkem, židličkami, stolky a dalším vybavením. někde jsou v exponovaných časech dokonce i animátoři.

Mohlo by vás zajímat:  Najděte si nový koníček a zůstaňte aktivní i na podzim

Oáza pro dospělé

Ale moje restaurace není jedním z nich. Může to znít tvrdě, ale náš podnik je místo, kde dospělí mohou najít útočiště a chvíli pro sebe. Máme kvalitní jídlo a skvělé nápoje, bez rušivých elementů, které mohou malé děti přinést. Chápu, že pro některé rodiče je to šok, ale převládají tací, kteří si to u nás pochvalují. Konečně si totiž od dětí odpočnou a mají čas jen pro sebe.

Zdroj obrázku: Freepik

Kulturní místo

Máme jasná pravidla. Jsou zveřejněna na našem webu, vytištěna na jídelních lístcích a visí u vchodu. Očekáváme, že rodiče a jejich děti je dodrží. Neslušné chování dětí je u nás důvodem k vyhození, stejně jako by byl vyhozen opilý host, který se chová hlučně. Jako majitel podniku přece mám právo definovat, komu je podnik určený – samozřejmě s výjimkou klasické diskriminace, na kterou myslí zákon.

Mohlo by vás zajímat:  Tyto potraviny popřejí dobrou noc. Kvalitní večeře funguje lépe než prášky na spaní

Chování podle pravidel

Pokud vaše děti neumí sedět klidně u stolu, pokud běhají po restauraci, ruší ostatní nebo se budou plést pod nohy našemu personálu, nejsou zde vítány. Stejně tak nesmí stát na židlích, lézt po stolech nebo je zcela zakázáno přebalovat miminka mimo toalety. Očekáváme, že se všichni chovají slušně a respektují ostatní hosty.

Kouření jako filtr?

Ironicky si vzpomínám na doby, kdy se v restauracích kouřilo. Byla by to skvělá obrana proti rodinám s dětmi, protože žádný rozumný rodič by nechtěl své dítě vystavovat cigaretovému kouři. Ale to je jen myšlenka na okraj. V mém podniku platí pravidla, která jsem stanovil. A pokud se vám nelíbí, je mnoho jiných míst, kde se můžete cítit více vítáni. Kam se vydáte vy?

Zdroj: Autorský text, emailový příspěvek Ondřeje S.