Zimní pneumatiky za výhodnou cenu nemusí splňovat potřebnou kvalitu

Přezouvání pneumatik má v oblibě jen málokdo. Pro někoho to znamená, že si bude muset ušpinit ruce, pro jiného nepříliš levnou návštěvu servisu. Nehledě na pořizovací náklady druhé sady pneumatik jako takových. A právě na ty, kdož mají hlouběji do kapsy, cílí někteří, když ne podvodníci, tak alespoň pochybní prodejci. Pojďme se nyní na jejich praktiky, které balancují na hraně zákona i morálky, podívat podrobněji.

Nové, ale z druhé ruky

Podobně jako se na náš trh dostávají ojetiny s podivnou minulostí, objevily se tu i „nové“ pneumatiky, které ale už mají hodně za sebou. Ne snad, že by na nich opravdu někdo v minulosti jezdil, takže definici nových gum v tomhle směru opravdu splňují. Ale mají za sebou třeba povodeň nebo byly několik měsíců pohozené kdesi v průmyslovém areálu na Ukrajině, než je někdo od původního majitele vykoupil a přivezl do Česka, kde se je snaží prodat. Nákup takových pneumatik je pochopitelně sázkou do loterie, byť třeba hloubka jejich desénu odpovídá předpisům.

Mohlo by vás zajímat:  Vyhýbání se dálnici může přinést úsporu financí a času
Zdroj obrázku: Freepik

Každý pes jiná ves

Ale i prodejci ojetých pneumatik s vámi nemusí jednat s křišťálově čistými úmysly. Narazíte-li na opravdu výhodnou nabídku v téhle kategorii, může jít o pneumatiky, které byly na různých autech, přičemž ty zbývající z téže sady jsou už zničené. Ať už v důsledku defektu pneumatiky jako takové, nebo třeba dopravní nehody. Asi není třeba zmiňovat, že také jízda na takových pneumatikách s pochybnou minulostí a z různých sad není příliš bezpečná.

Špatně skladované pneumatiky

Spálit se ale můžete i při nákupu od renomovaných obchodníků, kteří nemají nic za lubem. Stačí, aby prodávali starší kousky, které třeba neskladovali v optimálních podmínkách. Takové gumy vypadají na první pohled v pořádku a těžko je odlišíte od těch dobře skladovaných, ale v zimě je pravděpodobně sjedete o poznání více, než by bylo zdrávo.

Zdroj: https://tyreright.com.au/expert-tips/8-reasons-why-buying-cheap-tyres-is-a-bad-idea/