Čištění trouby usnadní jednoduché vyjmutí skel ze dveří

Čištění trouby může být náročný úkol, zejména pokud se k němu uchylujete jen občas a nepravidelně. Nikdo z nás zřejmě netouží po tom, strávit čas čištěním trouby, ale radost z pečení v ní je neodolatelná, a proto se trouby tak často využívají. Mnoho lidí se však ptá, jak přesně vyčistit troubu tak, aby byla skutečně čistá a zářila novotou. Existuje jednoduchý trik, který vám umožní vyčistit i vnitřní sklo trouby s minimálním úsilím.

Důležitost pravidelného čištění trouby

Pokud chcete mít jistotu, že vaše trouba je zcela čistá a bez jakýchkoli bakterií nebo nečistot, je nejlepší čistit ji po každém použití. Samozřejmě chápeme, že mnoho lidí, zejména pracujících žen, nemá čas trávit hodiny čištěním trouby každý den. Pokud se ale při čištění trouby omezíte na jednou měsíčně nebo ještě déle, bude proces čištění mnohem náročnější, protože nečistoty se vtisknou do povrchu a jejich odstranění bude obtížné.

Mohlo by vás zajímat:  Pro sušení hub se nabízí několik oblíbených variant
Zdroj obrázku: Freepik

Důraz na čištění skla

Sklo trouby je často opomíjenou částí, kterou je nutné vyčistit. Nejenže je třeba odstranit nečistoty zevnitř trouby a ze skla zvenku, ale je také důležité dostat se do samotných dvířek, protože zde se mohou snadno usadit nečistoty způsobené tepelným zářením trouby. Možná to nevíte, ale trouba má tlačítko, které vám usnadní čištění. Pokud jste o něm nevěděli, po přečtení tohoto článku budete mít další užitečný trik v rukávu. Čištění skla trouby je důležité nejen z estetického hlediska, ale také z důvodu zachování jasu a průhlednosti, což vám umožní lépe kontrolovat pečené pokrmy.

Mohlo by vás zajímat:  Při sekání trávníku hraje roli denní doba i kvalita samotné sekačky

Snadný trik pro čištění skla trouby

Sklo trouby je snadné vyjmout a vyčistit, a to díky tlačítkům na dvířkách. Stačí najít šrouby na horní straně dvířek a mírně je povolit dvěma otáčkami doleva. Poté můžete zapnout dvířka pomocí západky, což vám usnadní přístup ke sklu. Sklo můžete vysunout, vyčistit a pak ho zase vrátit do dvířek trouby. Tímto jednoduchým postupem dosáhnete dokonale čistého skla, a pokud si jednou za čas vyhradíte čas na důkladné čištění, budete mít do trouby mnohem lepší pohled.

Zdroj: https://www.southernliving.com/how-to-clean-glass-oven-door-7254091