Tlačítko vnitřní cirkulace vzduchu zefektivní funkci klimatizace v autě

Většina automobilů skrývá drobné, nenápadné tlačítko, které může výrazně zjednodušit život motoristům. Bohužel polovina řidičů si tohoto tlačítka vůbec není vědoma, zatímco druhá polovina ho využívá pouze pro původní zamýšlenou funkci. Toto tlačítko ale má mnohem větší potenciál. Spojíte-li ho s klimatizací, může vám výrazně zkrátit čas potřebný k ochlazení interiéru vozidla.

Odhalte skrytý trik pro rychlejší vychlazení auta

Pokud nevíte, kde se v autě nachází, můžete snadno najít drobné tlačítko, které vám usnadní život. Stačí se podívat na obrázek auta s nakreslenými šipkami okolo něj. Tohle tajemné tlačítko má jako primární funkci ochranu interiéru vozidla před prašným, zakouřeným nebo špinavým prostředím. Ale skrývá ještě další funkci, která vás překvapí – může vám pomoci vychladit interiér auta mnohem rychleji.

Mohlo by vás zajímat:  Umístění routeru v domácnosti rozhodne o síle a stabilitě internetového připojení
Zdroj obrázku: Freepik

Využijte klimatizaci naplno

Fungování klimatizace není žádnou novinkou. Zapneme ji a do auta proudí chladný vzduch, což nám pomáhá přežít horké letní dny. Tlačítko pro vnitřní cirkulaci však může tuto funkci ještě vylepšit. Pomocí něj se zajistí, že v autě bude cirkulovat již nasátý studený vzduch, čímž se zvýší efektivita ochlazování interiéru. Pro dosažení této výhody však musíte dodržet jednoduché pravidlo.

Malý trik s velkým účinkem

Pro správné využití tohoto triku je důležité dodržet jednoduché pravidlo. Po nastartování vozu nezapínejte tlačítko pro cirkulaci vzduchu okamžitě. Nejprve zapněte klimatizaci a počkejte, až se teplota v interiéru sníží natolik, že bude nižší než venku. Poté můžete stisknout tlačítko pro vnitřní cirkulaci. Tím se zrychlí ochlazování interiéru auta, protože bude cirkulovat pouze chladný vzduch. Jakmile dosáhnete příjemné teploty, opět vypněte cirkulaci a do auta se vrátí čerstvý vzduch zvenku. Je důležité si pamatovat, že příliš dlouhá doba se zapnutou cirkulací může v extrémních případech způsobit nevolnost. Tento jednoduchý trik vám umožní vychladit interiér auta rychleji a zajišťuje příjemnější jízdu i v parných letních dnech.

Zdroj: https://www.travelandleisure.com/travel-tips/air-recirculation-button-in-car