Zpomalení Wi-Fi sítě pomůže opravit změna nastavení routeru

Víte, jak frustrující to je, když se Wi-Fi najednou zpomalí? Neustálé načítání stránek, sekající se videa a výpadky spojení mohou narušit pracovní i osobní život. Ale nezoufejte. Jsme tu, abychom vám pomohli zjistit příčinu tohoto problému a představili vám několik užitečných tipů, jak zvýšit rychlost vaší Wi-Fi.

Otestujte připojení k internetu

Prvním krokem při řešení zpomalující se Wi-Fi je otestovat připojení k internetu. Zjistěte, zda je problém pouze s Wi-Fi sítí, nebo zda je zpomalení způsobeno širším problémem se samotným internetovým připojením. Nejrychlejší způsob, jak to provést, je připojit se přímo kabelem k routeru a zkontrolovat rychlost připojení. Pokud je rychlost přes kabel normální, problém pravděpodobně souvisí s vaší Wi-Fi sítí.

Mohlo by vás zajímat:  Kartonové krabice můžeme v zahradě využít jako praktický mulč do záhonů
Zdroj obrázku: Freepik

Aktualizujte firmware routeru

Druhým krokem je zkontrolovat, zda je váš router aktualizován na nejnovější verzi firmware. Firmware je softwarová část, která řídí fungování routeru. Občas výrobci vydávají aktualizace firmware, které mohou opravit chyby a zvýšit výkon sítě. Navštivte webové stránky výrobce svého routeru a zjistěte, zda je k dispozici nová verze firmware. Pokud ano, postupujte podle pokynů výrobce a proveďte aktualizaci. To by mělo pomoci zlepšit stabilitu a rychlost vaší Wi-Fi sítě.

Přepněte své Wi-Fi kanály a zkontrolujte spotřebu šířky pásma

Dalším možným důvodem zpomalení Wi-Fi je rušení od ostatních bezdrátových zařízení v okolí. Většina routerů vysílá signál na jednom ze tří hlavních kanálů: 1, 6 nebo 11. Pokud se ve vašem okolí nachází mnoho jiných bezdrátových sítí, mohou se kanály překrývat a ovlivňovat rychlost a stabilitu vaší sítě. Zkuste přepnout kanál ve svém routeru na jinou, volnější frekvenci a sledujte, zda se zlepší výkon. Kromě toho zkontrolujte také spotřebu šířky pásma ve svém routeru. Pokud některé zařízení intenzivně využívá šířku pásma, může to negativně ovlivnit ostatní zařízení ve vaší síti. Přezkoumejte nastavení routeru a případně omezte šířku pásma pro konkrétní zařízení, které spotřebuje nejvíce dat.

Zdroj: https://www.highspeedinternet.com/resources/improve-your-wi-fi-speed-in-10-simple-steps