Triky, které pomohou vyjednat nižší cenu vybraného ojetého auta

Podobně jako při jednání o slevě při nákupu nového vozu v autosalonu je možné vyjednat také slevu při nákupu ojetého vozidla. Tato možnost existuje nejen v bazarech, ale dokonce i při jednání se soukromým prodejcem. Ale ne každý má povědomí o účinných technikách a ví, jak se na to připravit. Je vhodné být obeznámen s osvědčenými strategiemi a mít představu o jednacím procesu. Tato snaha může finančně přinést zajímavé výsledky a nejde jen o slevy ve výši deset procent, které mohou dosahovat i desetitisíců korun.

Mohlo by vás zajímat:  Na vytápění pomohou ušetřit i malé změny interiéru. Vychytávky za pár korun zvládne každý

Vyhledejte jakékoliv nedostatky

Při prohlídce ojetého vozu je důležité být pozorný a všimnout si všech případných problémů. Každá nalezená vada může být důvodem pro snížení ceny. Buďte pečliví při prohlížení auta a při testovací jízdě. Pokud se vám něco nezdá nebo objevíte nějakou anomálii, neváhejte se zeptat a požádat o vysvětlení. I kdyby se jednalo o drobnosti, které nemají vliv na reálnou hodnotu vozu, můžete toho využít jako argument pro vyjednávání slevy. Tímto tlakem je pravděpodobné, že prodejce nakonec ustoupí a sníží cenu.

Mohlo by vás zajímat:  "Nehrabejte se v peněžence, pípněte kartu a nemusíme tu za vámi zbytečně čekat," popíchl jsem seniorku u kasy
Zdroj obrázku: Freepik

Dejte najevo, že o auto máte zájem

Tento argument může prodejce rozhodit. Je běžné, že si mnozí kupující vyžádají čas na rozmyšlenou, vyřizují půjčky nebo navštěvují další prodejce. Pokud má prodávající možnost prodat vůz okamžitě a nemusí se zabývat dalšími jednáními a schůzkami s jinými zájemci, bude pravděpodobně ochotný snížit cenu. Míra slevy pak záleží na vašich vyjednávacích dovednostech.

Neprojevujte přílišné nadšení

Mějte na paměti, že pokud se před prodejcem příliš nadchnete pro vozidlo již na první pohled, může to být nevýhodné pro vaše vyjednávání. Prodávající si totiž uvědomuje, že jste již rozhodnuti auto koupit, a nemá tak důvod snižovat cenu. Místo toho je lepší zaujmout neutrální postoj, nebo dokonce mírné zklamání. Tímto přístupem získáte možnost požádat o lepší cenu, a pokud se dohodnete na slevě, budete mít na konci podepsanou smlouvu.

Zdroj: https://www.investopedia.com/articles/investing/091714/how-get-good-deal-used-car.asp