Tipy, jak si zajistit ve voze teplo během chladných dní

Přichází podzim, a tak tu co nevidět budou nepříjemné ranní mrazíky. Užijí si jich hlavně ti, kteří si musí do práce přivstat. Usednout do auta, které stálo celou noc venku, a tak je po ránu řádně promrzlé, to sice člověka docela slušně probudí, ale není to nic příjemného. Jak tedy zajistit, aby se nám pokud možno řídilo co nejkomfortněji a ještě jsme nemuseli zbytečně plýtvat palivem na vyhřívání interiéru auta?

Izolujte okna

Zatímco letní izolace proti slunci a vedru příliš nefunguje, ta zimní naštěstí ano, byť při pohledu zvenčí vypadá podobně komicky. Nejlepší příležitost odizolovat interiér máte pochopitelně, pokud auto parkujete na vlastní zahradě za plotem, a tak se nemusíte bát vandalů nebo zlodějů. Ale i auto stojící v ulici můžete zevnitř vyložit izolační látkou, nebo alespoň tlustou peřinou či jiným vhodným materiálem. Jen je třeba postupovat důsledně, aby izolace byla pokud možno souvislá, a tím pádem také účinná. Kromě toho můžete okna polepit průhlednou izolační fólií.

Mohlo by vás zajímat:  Při výběru nového vozu se vyplatí sáhnout po tuctovém modelu
Zdroj obrázku: Freepik

Před puštěním topení vyvětrejte

Nemáte-li kvalitně odizolovaná okna, před puštěním topení interiér rychle, ale intenzivně vyvětrejte. Lehce zatuchlý vzduch vyvane a čerstvý vzduch zvenku pak bude mnohem snazší vyhřát na požadovanou příjemnou teplotu. Rychlé puštění klimatizace navíc pomůže ze vzduchu dostat vlhkost, která je typická hlavně na podzim, a tím se zvýší vaše pocitová teplota.

Vhodně se oblečte

Poslední rada může vypadat tak trochu knížecí, nicméně správné oblečení je pochopitelně základ kdykoli, nejen na podzim a v zimě. Ale protože řízení v péřovce není ani pohodlné, ani příliš bezpečné, obléci byste se měli spíše po vzoru sportovců. Tedy více tenčích vrstev, ve kterých vám sice bude teplo, ale budete je moci snadno jednu po druhé odkládat, jak se bude interiér vozu oteplovat. Takové oblečení kromě toho nebude omezovat hybnost ani vás výrazněji limitovat jiným způsobem.

Zdroj: https://findandfundmycar.com/articles/how-to-keep-your-car-warm-this-winter