Značka Stop vyžaduje od řidiče dodržování jasných pravidel

Každý řidič se obvykle učí, že před stopkou musí zastavit. Správný postup by měl zahrnovat úplné zastavení, dání přednosti všem ostatním účastníkům provozu a následné rozjetí se směrem do křižovatky. Toto je ideální teoretický postup, který by měl být známý každému řidiči. Nicméně jak je to ve skutečnosti? Zákony ohledně tohoto pravidla nejsou tak přísné, jak by se mohlo zdát, a mnoho lidí si ani neuvědomuje, že existují situace, kdy není nutné zastavovat.

Mohlo by vás zajímat:  Policii v civilním voze odhalí nápadné chování na silnici

Nedodržování zákona

Někteří řidiči stále nedodržují základní pravidlo zastavení u značky Stop. Přestože je to povinností každého řidiče, často se setkáváme s tím, že někteří jedinci prostě značku ignorují a pokračují v jízdě. To nejenže zvyšuje riziko dopravních nehod, ale také to může vést k pokutám, pokud je takový řidič přistižen policií. Je důležité, aby všichni řidiči dodržovali pravidla silničního provozu a respektovali značky Stop.

Zdroj obrázku: Freepik

Neposkytnutí přednosti v křižovatkách

Dalším problémem na silnicích je nedodržování druhé části pravidla značky Stop, a to nedávání přednosti v křižovatkách. I když řidiči zastaví u značky Stop, často se nestarají o ostatní účastníky provozu a vjíždějí do křižovatek bez ohledu na ně. Toto je velmi nebezpečné chování a může vést k vážným dopravním nehodám. Je důležité, aby řidiči plnili obě části pravidla značky Stop a dávali přednost ostatním řidičům na křižovatkách.

Mohlo by vás zajímat:  Zima opakovaně ukazuje, že jsou vozy SUV nepraktické. Ve městech i na horách je řidiči proklínají

Správný postup

Zákon nespecifikuje konkrétní místo ani způsob zastavení u značky Stop. Mnoho řidičů však zbytečně zastavuje dvakrát – jak u značky Stop, tak i na hranici křižovatky. Toto opakované zastavování na krátké vzdálenosti je neefektivní a zpomaluje provoz na silnicích. Správným postupem je zastavení pouze jednou na hranici křižovatky, pokud je to možné. Řidiči by měli mít na paměti, že zbytečné zastavování je nejen neefektivní, ale také může způsobit zdržení a nepříjemnosti ostatním účastníkům provozu.

Zdroj: https://www.wikihow.com/Stop-at-a-STOP-Sign