Kývání autem ze strany na stranu palivo neušetří, efektivnější je úsporná jízda

Když ceny pohonných hmot dosahovaly svého historického maxima, mnozí řidiči hledali způsoby, jak snížit náklady na tankování. S přibývajícími měsíci však ceny klesají a lidé se mohou cítit povzbuzení. Nicméně i přesto jsou někteří řidiči stále ochotni zkoušet triky na snížení nákladů, které se zdají být nesmyslné a zbytečné. Pokud se takovými metodami snažíte ušetřit peníze, může vám to místo šetření přinést spíše trapné momenty.

Proč někteří kývou autem po natankování?

Někteří řidiči se domnívají, že kýváním autem na benzinové pumpě dokážou do nádrže nalít více paliva, než by tam vešlo. Tento mýtus však není pravdivý a kývání autem je spíše nebezpečné. Při přetížení nádrže totiž hrozí únik paliva nebo jeho přelití na okolí, což může způsobit závažné nehody. Navíc moderní čerpací stanice jsou vybaveny ochrannými systémy, které při přetížení nádrže čerpání zastaví, takže kývání autem není jen zbytečné, ale také zcela neúčinné. Řidiči by se měli držet doporučeného množství paliva pro své vozidlo a důvěřovat jeho konstrukci.

Mohlo by vás zajímat:  Proti autorizovaným servisům mluví několik zásadních faktorů
Zdroj obrázku: Freepik

Existují efektivnější metody

Existuje několik efektivních způsobů, jak ušetřit při tankování, aniž byste riskovali poškození svého vozidla nebo bezpečnostní problémy. Jedním z nich je například porovnávání cen paliva mezi různými čerpacími stanicemi a vybírání těch, které nabízejí nejnižší cenu. Dalším trikem může být používání karet s cashbackem nebo jinými výhodami, které nabízí čerpací stanice nebo vaše banka.

Také můžete zkoumat možnosti alternativních paliv, jako jsou elektromobily nebo hybridní vozy, které mohou být ekonomičtější v dlouhodobém horizontu. Důležité je také plánovat svou jízdu tak, aby se vyhýbala zbytečným přejezdům a dopravním zácpám, což může také pomoci snížit spotřebu paliva, a tedy i náklady. Nakonec nezapomínejte na pravidelnou údržbu svého vozidla, jako jsou například pravidelné výměny filtrů nebo kontrola tlaku pneumatik, což může také pomoci snížit spotřebu paliva, a tedy i náklady na tankování.

Zdroj: https://www.rac.co.uk/drive/advice/how-to/fuel-saving-tips/