Stanovte si nové cíle a posuňte svou kariéru dál

K životu ve společnosti potřebujeme zaměstnání nebo podnikání, abychom si mohli vydělat peníze. Těmi následně platíme za nezbytné položky, jakými jsou nájem, potraviny a další důležité věci. Další část peněz spoříme a za zbytek si pořizujeme zbytné věci. Málokdo při nástupu do první práce ale ví, co opravdu chce v životě dělat nebo s jakým cílem chce v dané společnosti pracovat. Vytvořte si zhodnocení své dosavadní práce a posuňte svou kariéru na vyšší úroveň společně se samotným životem.

Mohlo by vás zajímat:  Nakrmte svůj mozek. Tyto potraviny podpoří koncentraci i paměť a zlepší pracovní výkon

Rozvoj kariéry

Ještě než začnete přemýšlet, připravte si papír a tužku. Zeptejte se sami sebe, zda vás současná práce naplňuje, nebo ne. Pokud ne, zjistěte, co vás baví. Při sestavování plánu rozvoje kariéry buďte sami k sobě upřímní, jde hlavně o vás a vaši budoucnost. Plán by měl obsahovat souhrnné prohlášení, krátkodobé i dlouhodobé cíle, současné dovednosti a jejich rozvíjení nebo nové. Zjistěte také, jakou částku jste ochotni investovat do svého růstu. Z dlouhodobého hlediska je daleko vhodnější tento plán dodržovat po malých částech, ale stabilně.

Mohlo by vás zajímat:  Káva prospívá zdraví, ale jen někdy. Špatný způsob pití rychle přidá roky navíc
Zdroj obrázku: Freepik

Tvorba plánu rozvoje kariéry

Jak bylo řečeno, před samotným sestavením plánu buďte sami k sobě upřímní, zda vás současná práce baví, naplňuje a máte možnost kariérního růstu, nebo ne. Pokud ne, hledejte jiné zaměstnání nebo zkuste podnikat na sebe, v druhém případě zjistěte, co vás může přivést k povýšení. Určitě sem budou patřit různé dovednosti. Sestavte si plán, kterým se budete řídit, abyste dosáhli svých cílů. Zaznamenávejte si svůj pokrok, abyste viděli, jak jste se za tu dobu zdokonalili. Člověk má často sklony se vzdávat, aniž by viděl svůj pokrok.

Mohlo by vás zajímat:  I malá sklenka alkoholu škodí. Je rychlou cestou k rakovině i špatné paměti

Získejte podporu

Ne na všechno musíte být sami. Někdy je lepší využít pomoc. Můžete se učit od svých kolegů, nadřízených, navštěvovat semináře, různá školení nebo kurzy. Nezapomínejte, že investované peníze do osobního růstu jsou nejlepší investicí.

Zdroj: https://www.indeed.com/career-advice/career-development/steps-to-create-a-career-development-plan